Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Skatował swojego psa, po wszystkim próbował zatrzeć ślady. Wkrótce zapukała do niego policja
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 18.06.2021 02:00

Skatował swojego psa, po wszystkim próbował zatrzeć ślady. Wkrótce zapukała do niego policja

Zdjęcie ilustracyjne
unsplash/Jorge Zapata

Dantejskie sceny na północy Polski. We wsi pod Słupskiem doszło do makabrycznej zbrodni, w wyniku której życie stracił pies. Policjanci z lokalnej komendy szybko weszli w posiadanie owej informacji i ruszyli na miejsce, aby potwierdzić zgłoszenie i aresztować osobę odpowiedzialną za przestępstwo przeciwko zwierzęciu.

Funkcjonariusze zostali powiadomieni o tym, że 37-letni mieszkaniec Dębnicy Kaszubskiej brutalnie zabił, a następnie zakopał swojego psa.

Unieruchomił psa i wymierzył cios siekierą

Po otrzymaniu zgłoszenia o rzekomym morderstwie czworonoga w środę wieczorem dzielnicowi od razu pojechali pod podany adres i zapukali do drzwi podejrzanego o to przestępstwo mężczyzny.

Funkcjonariusze potwierdzili swoje informacje. 37-latek wykazał się nieludzkim okrucieństwem, dusząc zwierzaka paskiem od spodni, ciągnąć go za sobą, a na koniec uderzył siekierą. W ten sposób pupilowi odebrano życie.

Po wszystkim sprawca zakopał ciało zwierzęcia w pobliżu miejsca zamieszkania. Policjanci pracujący na miejscu przestępstwa przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady, a wykopane truchło zwierzęcia zabezpieczyli i przekazali do przychodni weterynaryjnej.

37-latek trafił do aresztu, czeka go wyrok

Podejrzany nie nacieszył się długo wolnością. Zaledwie kilka godzin od bestialskiego zdarzenia mężczyzna był już w ich rękach.

Jak informuje pomorska policja, podejrzany usłyszał już zarzuty i wkrótce odpowie za przestępstwo. Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem i doprowadzenie do jego śmierci grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz zdjęcie:

Zatrzymanie sprawcy
undefined

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!