Swiatzwierzat.pl
Zniewolona sarenka

KMP w Żywcu

Skandaliczny proceder na południu Polski. Zrobili z sarenki zwierzątko domowe

22 Września 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Policjant z Węgierskiej Górki, wykonując czynności do innej sprawy, zauważył młodą sarnę, która znajdowała się na terenie jednej z posesji. Funkcjonariusz początkowo myślał, że zwierzę weszło na zamknięty teren i nie potrafi go opuścić. Szybko okazało się, że właściciele posesji przetrzymywali je tam celowo.

Mieszkańcy Żywiecczyzny wykazali się kompletnym brakiem wrażliwości, zamykając na posesji dziko żyjące zwierzę i robiąc z niego żywą atrakcję. Skandaliczny proceder wzbudził podejrzenia stróża prawa.

Chcieli zrobić z sarny domowego pupila

Kiedy stróż prawa ujrzał leśne stworzenie znajdujące się za ogrodzeniem, zaczął obchodzić siatkę ze wszystkich stron. Przejścia jednak nie znaleziono.

W trakcie policyjnej interwencji wyszło na jaw, że właściciele celowo zabezpieczyli bramkę przed otwarciem i na siłę próbowali "udomowić" młodą sarnę. Świadczyły o tym między innymi resztki jedzenia, którymi sarna najprawdopodobniej była dokarmiana.

Nie chcąc dopuścić do tego, by zwierzę pozostało w niewoli, skontaktował się z właścicielami posesji oraz powiadomił odpowiednie służby.

Grabienie liści

Uwaga na jeże w ogrodach i parkach. Liściaste kopce mogą być ich schronieniem

CZYTAJ DALEJ

Właściciele posesji nie widzieli problemu

Spytani o zwierzę przebywające na terenie posesji, właściciele przyznali się do tego, że celowo zamknęli zwierzę i je dokarmiali. W swoim postępowaniu nie widzieli jednak nic złego.

Finalnie służby zajęły się młodą sarną, która najpewniej została wypuszczona na wolność.

Jak zaznaczono w komunikacie, w stosunku do 35-letniej właścicielki posesji skierowano wniosek do sądu o naruszenie artykułu 51 prawa łowieckiego. Kobiecie grozi teraz grzywna.

- Przypominamy, że sposób postępowania ze zwierzyną leśną regulują przepisy, a ich nieprzestrzeganie może wiązać się z poniesieniem odpowiedzialności prawnej - apeluje policja.

Źródło: policja.gov.pl

Jak dobrze znasz królestwo zwierząt? SPRAWDŹ!

Pytanie 1 z 9

Jaki gatunek małpy jest najbliższy człowiekowi?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >