Swiatzwierzat.pl
Kogut

unsplash/Dušan veverkolog

Sąsiedzki spór o koguta. Sąsiedzi nie mogą przez niego spać, sprawa trafiła na policję

22 Września 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Piejący nad ranem kogut stał się przyczyną niezgody pomiędzy mieszkańcami wielkopolskiego Roszkowa. Prośby i groźby skierowane ku właścicielowi zwierzęcia nie pomogły. Sfrustrowani sąsiedzi w końcu zgłosili zakłócanie ciszy nocnej.

Małżonkowie z niewielkiej miejscowości Roszków zażądali interwencji w sprawie hałaśliwego koguta sąsiadów, z którym graniczą ogrodzeniem od 7 lat. Zwyczaj piania o 3 nad ranem ma zakłócać ciszę nocną oraz uniemożliwiać zasłużony wypoczynek.

Awantura o koguta

61-letni rolnik Zenon Szeps od 27 lat hoduje różne zwierzęta. W swoim gospodarstwie ma kury oraz koguta, który nocą deklaruje swoją dominację nad pozostałymi osobnikami poprzez głośne pianie.

Poirytowani mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali swoje pretensje bezpośrednio sąsiadowi, tłumacząc, że zwierzę uprzykrza im życie i nie daje spać. Rolnik wyjaśnił, że koguta słychać dlatego, iż z powodu wysokich temperatur panujących latem okna w kurniku są otwarte. Zaznaczył jednak, że kiedy tylko ustaną upały, piania koguta już nie będzie słychać.

Dla sąsiadów nie był to przekonujący argument. Krótko potem rozzłoszczony sąsiad ponownie złożył wizytę panu Zenonowi.

Mieszkaniec Roszkowa zażądał, by kurnik został zlikwidowany w ciągu trzech dni, gdyż w przeciwnym wypadku o sprawie zostanie powiadomiona policja. Polecił przy tym, by rolnik zrobił z koguta rosół.

BeFunky-collage - 2021-09-22T145125.664

Schronisko w Bełchatowie wstrzymało adopcje i przyjmowanie kotów. Powodem groźna choroba

CZYTAJ DALEJ

Kogut nie robił tego umyślnie

Gospodarz nie zgodził się na postawione mu warunki, dlatego finalnie do jego drzwi zapukali funkcjonariusze z Jarocina. Przybyły na miejsce dzielnicowy przeprowadził czynności ws. zakłócania ciszy nocnej przez koguta.

Obie strony konfliktu, a także okoliczni sąsiedzi zostali przesłuchani. Koniec końców służby rzecznik policji wyjaśniła, że odmówiono wszczęcia postępowania ze względu na brak cech wykroczenia.

Nikt nie miał pretensji, poza tym jednym małżeństwem – skomentował p. Zenon i skierował do sąsiadów radę b. ministra rolnictwa Jana Ardanowskiego. – Kiedyś powiedział, że zanim mieszczuchy przeprowadzą się na wieś powinni wiedzieć, że tam żyją zwierzęta i pracują maszyny rolnicze, które mogą im przeszkadzać – dodał gospodarz.

Źródło: tenpoznan.pl, fakt.pl

Jak dobrze znasz królestwo zwierząt? SPRAWDŹ!

Pytanie 1 z 9

Jaki gatunek małpy jest najbliższy człowiekowi?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!
Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >