Swiatzwierzat.pl

unsplash/Yannick Menard

Sfora wilków uciekła z francuskiego ZOO. Część osobników odstrzelono

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W ogrodzie zoologicznym Trois Vallées na południu Francji doszło do bardzo groźnego incydentu. Z zagrody uciekło dziewięć wilków. W obawie przed możliwym zagrożeniem właściciel ZOO był zmuszony odstrzelić część osobników.

W sobotę, 25 grudnia stacja BBC poinformowała o tymczasowym zamknięciu ogrodu zoologicznego w Montredon-Labessonnie z powodu ucieczki sfory drapieżników z jednego z wybiegów.

Wilki rozbiegły się po ZOO

Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend. Okazuje się, że zwierzęta, które dopiero niedawno przybyły do ogrodu, uciekły. Grupa dziewięciu drapieżników wspięła się na ogrodzenie i przeskoczyła.

W tym samym czasie na terenie ogrodu znajdowali się zwiedzający. Po tym, jak wieści o ucieczce wilków dotarły do pracowników, część gości została niezwłocznie ewakuowana.

Jak zrelacjonował sekretarz generalny departamentu Tarn Fabien Chollet, zgodnie z decyzją właściciela ZOO cztery osobniki musiały zostać zastrzelone, ponieważ "zachowywały się agresywnie". Pozostałe pięć zostało tymczasowo uśpionych przez wyspecjalizowane służby, które wezwano na miejsce zdarzenia.

- W tym czasie w zoo nie było wielu gości, więc żaden człowiek nie był bezpośrednio narażony na niebezpieczeństwo - powiedział Chollet.

Zarząd placówki poinformował, iż nikt nie ucierpiał w związku z zajściem. Francuski ogród zoologiczny ma pozostać zamknięty dla zwiedzających z powodu pilnych prac konserwacyjnych. Z informacji opublikowanych przez właścicieli ogrodu wynika, że ponowne otwarcie nastąpi w połowie stycznia przyszłego roku.

Źródło: tvn24.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

31. finał WOŚP bez fajerwerków? Jurek Owsiak obiecał zatroszczyć się o zwierzęta
Czytaj więcej >

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]