Swiatzwierzat.pl

instagram/urgentdogsofmiami

Buldog angielski nie znalazł miejsca przy świątecznym stole. Został oddany w Wigilię

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Wolontariusze ze schronisku dla zwierząt w Miami podzielili się wyjątkowo smutną historią. W minioną Wigilię opiekunowie suczki o imieniu Juliet postanowili ją oddać. Powód, dla którego urocza buldożka zakłócała świąteczną atmosferę, jest absurdalny.

Chociaż uwielbiamy dzielić się z naszymi Czytelnikami wieściami o świątecznych cudach oraz zdarzeniach, które przywracają wiarę w ludzkość, nawet w tak ważny dzień w roku, jakim jest Wigilia Bożego Narodzenia, w sercach niektórych osób nie ma miejsca na miłosierdzie i wyrozumiałość. Poznajcie historię suczki o imieniu Juliet.

"Opiekunowie" pozbyli się psa w Wigilię

24 grudnia 2020 roku w przytulisku dla bezdomnych zwierząt w Miami zjawili się opiekunowie suczki rasy buldog amerykański. Wolontariusze byli zaskoczeni ich widokiem, zastanawiając się, czy chcą adoptować towarzysza dla swojej pupilki. Niestety, gdy rodzina zdradziła powód swojej nagłej wizyty, wszyscy przeżyli szok.

Okazuje się, że właścicielom nie podobała się perspektywa spędzania świąt z Juliet przy stole, ponieważ jest "za gruba i ciężko oddycha"! Nie mając zamiaru wydać choćby dolara na jej leczenie, zażądali od pracowników schroniska, by niezwłocznie przeprowadzili jej eutanazję.

Oczywiście wolontariusze odmówili i bez wdawania się w zbędne dyskusje przyjęli suczkę do siebie. Jak poinformowano w poście na Instagramie, Juliet znalazła już nowych opiekunów, którzy zapewnili jej odpowiednią opiekę medyczną oraz zaakceptowali taką, jaką jest.

W nawiązaniu do historii buldożki pragniemy przypomnieć, że eutanazja nie jest alternatywą, lecz ostateczną koniecznością. Co więcej, w Polsce nie istnieje tzw. eutanazja "na życzenie" - lekarz weterynarii może przeprowadzić ten zabieg wyłącznie wtedy, gdy zwierzę jest poważnie schorowane, męczy się, a leczenie nie daje na dłuższą metę żadnych skutków. 

Więcej na temat niechlubnego zwyczaju, jakim jest usypianie zwierząt w okresie przedświątecznym, dowiesz się z naszego artykułu.

Zobacz nagranie:

Źródło: wamiz.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

31. finał WOŚP bez fajerwerków? Jurek Owsiak obiecał zatroszczyć się o zwierzęta
Czytaj więcej >

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]