Swiatzwierzat.pl
Koty w hodowli

facebook/fundacjaexlege

Interwencja w Lublinie. Dantejskie sceny w hodowli sfinksów, "Przeraźliwy, żrący w nozdrza i oczy fetor oraz kilogramy fekaliów"

1 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Sfinksy, które zabrano z hodowli kotów rasowych w Lublinie, były zmuszone do życia w skandalicznych warunkach. Sąsiedzi od dłuższego czasu skarżyli się na smród wydobywający się z mieszkania przeznaczonego do rozmnażania chorych i wyc

W samym centrum Lublina rozbito pseudohodowlę kotów rasy sfinks. Ciężko chore zwierzęta były od dłuższego czasu więzione w cuchnącym, niesprzątanym mieszkaniu. Pomimo ewidentnych problemów zdrowotnych hodowcy nie udzielili im pomocy medycznej. 

Skandaliczna pseudohodowla sfinksów w Lublinie

Jak się okazuje, o szokujących warunkach, w jakich przyszło żyć rasowym kotom, poinformowała osoba szukająca dla nich pomocy. Pomimo licznych prób zgłoszenia swoich podejrzeń przeznaczonym ku temu instytucjom, zmartwiony świadek kociego piekła był przez cały czas przekierowywany i ignorowany.

Cały proces trwał już ponad trzy tygodnie, lecz ostatecznie to dopiero telefon do Urzędu Miasta Lublin przyniósł oczekiwane efekty. Urzędnicy polecili kontakt z obrońcami zwierząt należącymi do Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE. Tylko oni poważnie potraktowali los sfinksów i wykazali inicjatywę, by ratować zwierzęta, nim będzie za późno.

Dopiero pod koniec stycznia br. członkowie Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE asyście policji i Powiatowego Lekarza Weterynarii udali się we wskazane miejsce, gdzie jeszcze przed przekroczeniem progu, nie mieli wątpliwości, że trafili pod właściwy adres. Z mieszkania wydobył się koszmarny smród, który nie zmyliłby nikogo.

- Tego nie da się opisać. Przeraźliwy, żrący w nozdrza i oczy fetor oraz kilogramy fekaliów... - wspominają poruszeni aktywiści.

- Dramatyzmu dodaje fakt, że mamy do czynienia ze zwierzętami, które nie mają sierści, a ich stosunkowo cienka skóra eksponuje organizm kota na silny wpływ czynników zewnętrznych, takich jak niska temperatura – opisują zastany widok członkowie Fundacji EX LEGE. - Te zwierzęta zostały zamknięte w pomieszczeniu, w którym było zaledwie 9 stopni Celsjusza.

Hodowcy zgotowali kotom piekło

Na miejscu znaleziono pięć skrajnie zaniedbanych kotów. Jak podają redaktorzy portalu Lublin112, podkomisarz Anna Kamola z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zapewniła, że zwierzęta zostały zabezpieczone i trafiły pod opiekę przychodni weterynaryjnej

- Wszystkie koty są chore i wymagają opieki weterynaryjnej. Nigdy nie widzieliśmy kotów, które rzuciły się z taką zachłannością na wodę, że znikała w błyskawicznym tempie. Lekarze również byli w szoku - opisują dramatyczne zdarzenie członkowie Fundacji na mediach społecznościowych.

Co bulwersujące, aktywiści relacjonują, że zdaniem uczestniczącego w interwencji Powiatowego Lekarza Weterynarii na miejscu nie doszło do niczego zdrożnego. Ponadto, zasugerował, by zwierzęta powierzyć towarzyszowi życia bądź przyjacielowi właścicielki, który otoczy je lepszą opieką.

Obrońcy zwierząt z Lublina dodają również, że właścicielka pseudohodowli, która ma być młodą i dobrze sytuowaną kobietą, od czasu przeprowadzonej interwencji grozi inspektorom i ich rodzinom. W sprawie pogróżek zostało już złożone zawiadomienie. 

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: lublin112.pl

Podobne artykuły

Pam Pam

Koty

Kot urodził się z niezwykle rzadką wadą. Przecieramy oczy ze zdumienia, prawdziwy unikat

Czytaj więcej >
kotek

Koty

Myśleli, że uratowali niewidomego kota. Prawda ich zaskoczyła

Czytaj więcej >
Zaniedbany kot

Koty

Schorowany, bezdomny kot zapukał do okna kobiety. Była jego jedynym ratunkiem

Czytaj więcej >
Ulla u weterynarza

Koty

Kotka dowiedziała się, że jest w ciąży. Jej reakcja jest bezcenna (WIDEO)

Czytaj więcej >
kot w oknie

Koty

Przestraszony kot nie wiedział, dlaczego został sam. Z pomocą przyszli policjanci

Czytaj więcej >
drzwi

Koty

Żona nakryła męża na nietypowej czynności z kotem. Wideo jest hitem w sieci

Czytaj więcej >