Swiatzwierzat.pl
psy myśliwskie

guardiacivil.es

Kradli psy myśliwskie, wszczepiali im nowe czipy. Szajka przestępcza w końcu wpadła

31 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Hiszpańska szajka przestępcza zajmująca się kradzieżą psów myśliwskich została ujęta. Złodzieje współpracowali z weterynarzem, który wymieniał skradzionym psom czipy i wystawiał im nowe dokumenty. Mężczyzna również został zatrz

Hiszpańska Gwardia Cywilna zlikwidowała złodziejską szajkę, której ofiarami padali psy myśliwskie i ich właściciele. Złodzieje działali na terenie Walencji, Castellón i Albacete. Dowody zbierane od września ubiegłego roku pozwoliły na schwytanie przestępców. Odebrano w sumie 32 psy, które przebywały w strasznych warunkach.

Kradli psy myśliwskie

Doniesienia o kradzieży psów w kilku hiszpańskich prowincjach zostały dokładnie prześledzone. Zbierane od jesieni zeszłego roku dowody umożliwiły funkcjonariuszom Gwardii Cywilnej na rozbicie szajki.

Śledczym udało się ustalić, że skradzione psy myśliwskie trafiają na sprzedaż w internecie. Przestępcy podszywali się pod zalegalizowaną hodowlę psów, a czworonogi wysyłali do nowych właścicieli za pośrednictwem firmy transportowej, wraz z fałszywymi dokumentami.

Kupujący nie byli świadomi, że ich podopieczni pochodzą z kradzieży. Weterynarz współpracujący z szajką wystawiał psom nowe dokumenty, mające legalizować pochodzenie czworonogów. Wszczepiał im także nowe czipy.

Wczoraj Gwardia poinformowała, że końcu udało się rozbić szajkę. Funkcjonariusze wkroczyli do akcji pod kilkoma adresami w gminie L'Alcudia de Crespins. Tam trzymano skradzione psy myśliwskie, ukryte na terenie dawnej farmy. 

Odebrano 32 psy myśliwskie

Odebrano 32 psy, żyjące w strasznych warunkach, przypięte krótkimi łańcuchami do ściany. Niektóre wciąż miały otwarte rany po wycięciu czipów. Okazało się także, że złodzieje prawdopodobnie wypuścili kilka psów na wolność, gdy zorientowali się, że grozi im ujęcie.

Na terenie farmy zabezpieczono w sumie 48 dowodów tożsamości psów rasowych, 32 paszporty oraz strzelbę i karabinek. Wartość 32 odzyskanych czworonogów szacuje się na około 50 tysięcy euro.

Funkcjonariuszom Gwardii Cywilnej udało się także zatrzymać czterech członków szajki, w tym herszta. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, wśród których znalazły się popełnienie przestępstw znęcania się nad zwierzętami, porzucanie zwierząt, fałszowanie dokumentów oraz udział w grupie przestępczej. Zatrzymano również weterynarza współpracującego z rabusiami.

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: tvpinfo.pl

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >