Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie ilustracyjne

unsplash/Thomas Vitali

Sezon polowań rozpoczęty. Spłoszony jeleń szukał schronienia w kościele

20 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W kościele w stanie Michigan zjawił się nieproszony gość. Olbrzymi jeleń wskoczył do świątyni przez otwarte okno i wspiął się po schodach na balkon. Całemu zdarzeniu przyglądali się zszokowani pastorzy oraz duchowni.

Łowiectwo cieszy się niezmienną popularność wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych, lecz w każdym ze stanów obowiązują bardzo konkretne daty polowania na poszczególne gatunki zwierząt. Jak przekazuje stacja radiowa i telewizyjna CBS, kilka dni temu w stanie Michigan rozpoczął się sezon polowań na zwierzęta łowne, w tym jelenie.

Jeleń wskoczył przez okno do kościoła

Duchowni z kościoła Grace Christian Fellowshop w miejscowości Sturgis nie spodziewali się, że jedno z tropionych stworzeń będzie szukało schronienia akurat w Domu Bożym.

Pastorzy Amanda i Luke Eicher weszli do środka świątyni, a ich oczom ukazał się ogromny byk, który biegał po sali. Zwierzę było bardzo zdezorientowane. Skakało po ścianach i wędrowało z jednego końca sali do drugiego.

W pewnym momencie jeleń wspiął się na balkon i kroczył tuż obok sprzętu nagłaśniającego W tym samym czasie pastorzy wznieśli barykady na korytarzu przed wejściem, aby zapobiec zniszczeniom budynku.

- W innej części kościoła stoją komputery i obawiałem się, że po prostu wszystko zniszczy. Skupiłem się więc na sprowadzeniu go z powrotem na dół – wyjaśnił pastor Luke Eicher w rozmowie z telewizją CBS WWMT.

Kontrowersyjny projekt ustawy

Kontrowersyjny projekt ustawy w Iranie. Zakażą zwierząt domowych?

CZYTAJ DALEJ

Jak trwoga, to do Boga” 

Pastorka uwieczniła niecodzienną sytuację na nagraniu. Na filmiku słychać okrzyki zdumienia i przerażenia poprzedzane niebezpiecznym zachowaniem zwierzęcia. Amanda Eicher przyznała, że była zszokowana tym, jak wysoko mógł skakać. 

Po kilkuminutowych przebieżkach po balkonie jeleń wreszcie zszedł na dół i zauważył otwarte okno, przez które wtargnął na teren świątyni. Zwierzę ponownie przez nie przeszkoczyło i udało się w bliżej nieokreślonym kierunku.

Jak podkreślono w opisie nagrania, zdarzenie nieco straumatyzowało duchownych. Niemniej jednak dostrzeżono też jego pozytywne strony - obcowanie z Bogiem zapewne wzmocniło zwierzę i pozwoliło mu na nowo podjąć walkę o przetrwanie.

Zobacz nagranie:

Źródło: o2.pl

Sprawdź swoją wiedzę o psach!

Pytanie 1 z 9

W jaki sposób pies widzi kolory?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiTagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >