Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie ilustracyjne

pixabay/RebeccasPictures

Znaki zodiaku i ich zwierzęta mocy. Znasz swoje?

19 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Od wieków poszczególnym znakom zodiaku przypisuje się określone cechy, a także zwierzęta odzwierciedlające ich charakter. Jesteś ciekawy, jakie stworzenie pełni rolę twojego duchowego przewodnika? Sprawdź sam!

Już od zamierzchłych czasów ludzie dostrzegali pierwotne uczucie duchowej bliskości z poszczególnymi gatunkami zwierząt. Chociaż w zodiaku pełno jest najróżniejszych stworzeń, według wierzeń każdy z nas ma własnego przewodnika w świecie zwierząt, z którym dzieli cechy charakteru.

Z pewnością sam zauważyłeś, że niektórzy z natury przypominają humorzaste, ale czułe koty, inni zaś przywołują na myśl wolne i niczym nieograniczone ptaki. U poszczególnych osób możemy dopatrzeć się zachowań, które porównywalne z egzotycznymi drapieżnikami.

Kto w zodiaku jest tak naprawdę królem sawanny, a kto ponadprzeciętnym krukiem? Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie zwierzę jest odpowiednie dla Twojego znaku zodiaku, odpowiedź znajdziesz poniżej.

Rysie na drodze

Rysiątka z mamą w świetle reflektorów. Do sieci trafiło intrygujące nagranie

CZYTAJ DALEJ

Jakie zwierzę jest odpowiednie dla Twojego znaku zodiaku?

Baran to przedstawiciel elementu ognia, któremu przypisany jest równie drapieżny ssak, jakim jest wilk. Reprezentuje go niezależność oraz determinacja. Wierzy w siłę stada, dlatego łatwo wyprowadzić go z równowagi, gdy postępuje się wbrew ustalonym zasadom. Często jednak się buntuje - nigdy nie pozwala sobie rozkazywać.

Opiekunem zodiakalnych Byków jest niedźwiedź. Chociaż zwierzęta te uchodzą za niebezpieczne drapieżniki, w rzeczywistości lubią spokojne życie i są miłośnikami wszystkiego, co słodkie. Cenią sobie prywatność i preferują osiadły tryb życia w rodzinnym kręgu. Jeśli naruszysz ich przestrzeń osobistą, szykuj się na spore kłopoty.

Bliźniętom blisko jest do kameleonów. Na pierwszy rzut oka przedstawiciele tego zodiaku wydają się być tajemniczy, ale zmienni w swoich poglądach. Nigdy nie wiesz, kiedy zmieni zdanie i przystosuje się do swojego otoczenia. Tak, jak kameleony, wolą pozostać nieuchwytne i szybko reagują na to, co się wokół nich dzieje. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jaki będzie ich następny krok.

Raki to przedstawiciele elementu wody, dlatego znak ten kojarzony jest z wydrą. Uwielbiają spędzać czas w towarzystwie swoich bliskich, przy których mogą się w pełni otworzyć i ujawnić swoje prawdziwe wnętrze. Są skore do zabaw, ale gdy tylko wyczują zagrożenie, nurkują i wycofują się z konfliktu. Osoby spod tego znaku zakochują się po uszy i są oddane do grobowej deski.

Ach te Lwy! Tutaj odpowiedź jest oczywista. Zwierzęciem przypisywanym temu znaku są dzikie koty. Przypominają lwy, tygrysy, pumy czy rysie i tak jak one odważnie, elegancko i bez lęku kroczą wprost do celu. Gdy tylko pojawią się w swojej dżungli, pragną być w centrum uwagi, jednak zdarza im się zbytnio zaangażować w niektóre sprawy.

Panny to z kolei osoby, które łączy wiele z pszczołami. Charakteryzuje je pracowitość i obowiązkowość. Są skrupulatne i przykładają dużą uwagę do z pozoru nieistotnych detali. Dzięki swojemu zaangażowaniu i umiejętności pracy w zespole, osiągają niebywałe sukcesy oraz cieszą się z dobrą opinią wśród innych. Mają jednak skłonność do wpadania w pułapkę perfekcjonizmu.

Wagom przypisany jest łabędź, esencja piękna i symbol artyzmu. Znak ten jest z natury czuły i wyrozumiały wobec otaczających go ludzi, lecz stale szuka swojej bratniej duszy. Jeśli jesteś spod znaku Wagi, z pewnością doskonale odnajdujesz się w towarzystwie, ale też doceniasz wartość samotności. Najprawdopodobniej jesteś obdarzony wyjątkowym instynktem rodzicielskim.

W przypadku Skorpionów można doszukać się podobieństwa do drapieżnych stworzeń żyjących w wodach - przede wszystkim rekinów i aligatorów. Zawsze wiedzą, czego chcą i zrobią wszystko, aby to osiągnąć. Cenią niezależność i potrafią o siebie doskonale zadbać, dlatego szybko wpadają w szał, gdy ktoś próbuje nimi dyrygować.

Strzelce to pół człowiek, pół koń, dlatego wybór zwierzęcia opiekuna nie pozostawia żadnych wątpliwości. Lubią być cenione przez społeczeństwo i nie boją się rywalizacji. Co więcej, na tle innych odznaczają się barwną osobowością, a także wrażliwością. Niemniej jednak trudno Cię okiełznać i zmusić do ustatkowania się.

Koziorożec kojarzony jest natomiast z krukiem. Mogą poszczycić się imponującą inteligencją i umiejętnościami błyskawicznego rozwiązywania problemów. Stawiają wysoko poprzeczkę i nie zadowalają się łatwą wygraną. Osoby spod tego znaku są godne zaufania, ale mogą mieć problemy w budowaniu bliskich relacji.

Jakie zwierzę pasuje do Wodników? Okazuje się, że królik. Zwierzęta te uważane są za symbol przemiany i odrodzenia. Chociaż mają wielu wrogów, otaczają się równie licznym gronem przyjaciół. Wyróżniają się kreatywnością i nieszablonowym myśleniem. Mają jednak tendencję do izolowania się od ludzi, gdyż najlepsze pomysły przychodzą im do głowy, gdy są sami.

A czy zwierzęciem przypisywanym Rybom rzeczywiście są stworzenia oddychające skrzelami? Właśnie, że nie! Osoby spod tego znaku łączy wiele z lisami. Zodiakalne Ryby z ciekawością zaglądają do nieznanego świata, ale bywają roztrzepane i nieuważne. Miewają dwa oblicza i w zależności od tego, jak dobrze je znasz, mogą wydawać się nieobliczalne.

Źródło: stylzycia.radiozet.pl, astromagia.pl

Ile wiesz o największych zwierzętach na świecie?

Pytanie 1 z 8

Największy gatunek pingwinów to:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Troszczmy się o jeże. Jak im pomóc w okresie jesienno-zimowym?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Właściciele długo czekali na tę decyzję. Od stycznia leki dla zwierząt domowych bez recepty

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Rozstanie a opieka nad wspólnym zwierzęciem. Komu przysługuje?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Za tęczowym mostem. Jak i gdzie godnie pochować zwierzątko domowe?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

„W koniach jest coś z magii". Rozmowa z Alicją Kwaśniewską

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Rozpoczął się Wielki marsz dla zwierząt w Warszawie. Uważajcie na mieście

Czytaj więcej >