Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Droga została zablokowana przez kordon policji. Tym razem nie chodziło o ujęcie przestępców
Emil Hoff
Emil Hoff 22.09.2021 02:00

Droga została zablokowana przez kordon policji. Tym razem nie chodziło o ujęcie przestępców

BeFunky-collage - 2021-09-22T113232.024
Photo by Aaron Doucett on Unsplash

Kierowcy nie rozumie, co się dzieje. Policjanci zatrzymywali auta bez wyraźnej przyczyny, nikt nie złamał przepisów, nie było karambolu. Droga została jednak całkowicie odcięta. Co się stało?

Odpowiedź znajduje się na filmie, który trafił do Sieci i zrobił niemałe wrażenie na internautach.

Nietypowa akcja policji

Widać na nim, jak niedowierzający kierowcy i ich pasażerowi wysiadają z zatrzymanych aut i powoli idą w kierunku niezwykłego zjawiska, które blokuje drogę. Wyciągają komórki i zaczynają kręcić filmy oraz robić zdjęcia.

Z boku widać pojazdy policyjne, a na pierwszym planie samych funkcjonariuszy. Mają pełne mundury, kamizelki ochronne i broń w kaburach. Swoje zadanie traktują bardzo poważnie.

A jest ono dość nietypowe. Droga została zablokowana, by zrobić przejście dla niezwykłego gościa. Nie chodzi jednak o celebrytę czy ważnego polityka. Po jezdni idzie, a w każdym razie przesuwa się - leniwiec.

Leniwiec na środku drogi

Niezwykłe zwierzątko słynie z tego, że ma bardzo wolny metabolizm i bardzo niewiele energii do spożytkowania. Dlatego leniwce poruszają się bardzo wolno, a większość czasu spędzają, śpiąc na drzewach, uwieszone gałęzi za pomocą swych haczykowatych pazurów.

Na niezwykłym filmie możemy obserwować, jak leniwiec sunie niespiesznie w poprzek jezdni. Policjanci wstrzymali ruch, by zapewnić mu bezpieczne przejście.

Kierowcy i ich pasażerowie nie wydają się nawet zdenerwowani tą dziwną i zabawną sytuacją. Widać, jak podchodzą do zwierzęcia, by zrobić mu zdjęcie, podprowadzają też swoje dzieci, by przypatrzyły się niezwykłemu zwierzęciu.

Internauci zachwyceni

Nagranie szybko zyskało popularność w internecie po tym, jak opublikował je na Facebooku popularny serwis Viral Hog. Internauci doceniają niezwykłą akcję policji, nawet jeśli sprawiła nieco kłopotu kierowcom.

- Musimy traktować naturę z szacunkiem - czytamy w jednym z komentarzy pod filmem. - Ona jest wspólna i wszyscy czerpiemy z niej korzyści. To świetnie, że policjanci wiedzieli, jak się zachować!

- Zwierzęta powinny mieć prawo pierwszeństwa w przechodzeniu przez jezdnię - pisze inny internauta. - Przecież one pierwsze zamieszkiwały te tereny!

- Czemu nie podnieśli leniwca i nie zanieśli w krzaki? - dopytuje się trzeci komentujący. - Przecież ten asfalt pewnie jest nagrzany od słońca, zwierzę mogło się poparzyć!

Zobaczcie spacerującego leniwca na niezwykłym nagraniu:

Źródło: Facebook.com @Viral Hog

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!