Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Gdańsk: kotek został wyrzucony z okna, kobieta usłyszała zarzuty. Czy wystarczające?
Emil Hoff
Emil Hoff 22.09.2021 02:00

Gdańsk: kotek został wyrzucony z okna, kobieta usłyszała zarzuty. Czy wystarczające?

BeFunky-collage - 2021-09-22T130054.832
gdansk.policja.gov.pl

To była jedna z najgorszych chwil w jej życiu. Kobieta szła ulicą, gdy nagle jej oczom ukazał się przerażający widok.

Coś spadło na ziemię. Jeden rzut oka pozwolił stwierdzić, że to nie strącona z parapetu doniczka. Na chodniku leżał młody kot.

Chciała pomóc, lecz nic nie mogła zrobić

Kobieta zamarła ze zgrozy, po chwili jednak uniosła głowę i zobaczyła, że z okna na trzecim piętrze bloku wychyla się głowa otoczona burzą ufarbowanych na czerwono włosów. To było jedyne otwarte okno, jedyna twarz zwrócona prosto na kota.

Kobieta na chodniku przypadła do kota. Był poważnie ranny, ale nadal oddychał. Wezwała więc taksówkę, by zawieźć go do weterynarza. Niestety, zwierzę nie przetrwało. Kot zmarł na chodniku od obrażeń odniesionych w chwili zderzenia z ziemią.

Wstrząśnięta kobieta postanowiła, że tak tego nie zostawi. Wszystko wskazywało na to, że kot wypadł z okna na trzecim piętrze, tego samego, z którego wychylała się głowa o czerwonych włosach. Jednak nikt nie zszedł na dół, nikt nie zainteresował się kotem. Kobieta uznała, że może głowa z okna miała coś na sumieniu, może kot nie wypadł sam.

Śledztwo przeprowadzono bardzo sprawnie

Wykonała telefon na policję. Przyjechali funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli ciało kota. Sprawą zainteresował się też dzielnicowy, który sprawnie zebrał wszystkie informacje.

Już po kilku dniach śledztwo dało efekty. Do mieszkania przy ul. Cygańskiej Góry na gdańskim Suchaninie zapukali policjanci. Wyprowadzili z niego 46-letnią kobietę. Usłyszała zarzut zabicia swojego kota i spędziła noc w areszcie.

Za zabicie kota mieszkance Gdańska grozi do nawet 5 lat więzienia, jeśli zostanie jej udowodnione, że zrobiła to umyślnie i ze szczególnym okrucieństwem.

Źródło: gdansk.policja.gov.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!