Swiatzwierzat.pl
pieski

YouTube/Love Furry Friends - Rescue Channel

Sąsiad ukradł szczeniaki i wyrzucił przy ulicy. Właścicielka rozpoznała pieski, oddała matce

27 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Dziewięć małych szczeniaków zostało porzuconych nieopodal drogi. O zwierzakach dowiedzieli się aktywiści z Love Furry Friends, jednak nie mieli miejsca, aby je przygarnąć. Nakarmili pieski i obiecali wrócić po nie. W międzyczasie zadzwonił do nich telefon

Aktywiści byli oburzeni postawą człowieka, który porzuciła 9 szczeniąt na pastwę losu. Widać było, że pieski są młode, potrzebują swojej matki.

Szczenięta zostały skradzione

Pieski pozostały na śmieciach, czekając na powrót aktywistów. Ci wrócili do nich następnego dnia, jednak wciąż nie mieli miejsca, aby je zabrać. Przywieźli wodę, jedzenie, chcieli zobaczyć, jak sobie radzą. Okazało się, że jeden ze szczeniaków jest ranny. Zdecydowano się zabrać go do ośrodka.

Szczeniak został zbadany przez weterynarzy, którzy wykryli u niego ból jelita. Zwierzak prawdopodobnie zjadł  coś zatrutego z ziemi, stąd jego stan zdrowia się pogorszył. Piesek otrzymał na imię Chucky. Miał pozostać w lecznicy do czasu wyzdrowienia.

W międzyczasie do organizacji zgłosiła się pewna kobieta, która zobaczyła ich zdjęcia na Instagramie. Wyznała, że zna maluchy, ponieważ przez 1,5 miesiąca opiekowała się nimi. Na ich podwórku bezpańska suka oszczeniła się. Rodzina dała schronienie psom, aż te pewnego dnia zniknęły! Na podwórku pozostała samotna matka, która nie wiedziała, co się stało.

Według kobiety  szczenięta zostały skradzione przez jej sąsiada, któremu przeszkadzały. Nikt nie mógł ich znaleźć od tygodnia, aż do momentu pojawienia się zdjęcia w sieci. Kiedy aktywiści zobaczyli jak szczenięta reagują na kobietę, wiedzieli że mówi ona prawdę. Pani chciała, aby oddać pieski matce, która bardzo za nimi tęskni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Powrót do domu

Osiem szczeniąt zostało zabranych z podwórka, przewieziono je do matki. Suczka na początku bała się podejść do dzieci, ale kiedy dorośli odsunęli się, od razu je poznała. Wszystkie czworonogi zostały umieszczone w garażu, gdzie dano im miski z wodą, jedzeniem, siano do spania.

Kiedy Chucky wyzdrowiał dołączył do rodziny. Niestety, suczka odrzuciła szczenię, jednocześnie pozwalając mu pozostać w stadzie. Prawdopodobnie nie rozpoznała jego zapachu po klinice weterynaryjnej. Małe pieski od razu zaakceptowały zgubę.

Cała historia zakończyła się szczęśliwie, choć pieski przez kilka dni musiały przeżyć horror. Bezprawnie zostały odebrane matce, która w jednej chwili straciła wszystkie dzieci. Love Furry Friends obiecało znaleźć dla szczeniąt nowe domy. Jak zaznaczyli w materiale na YouTubie z 17 marca br., pieski wkrótce trafią do adopcji.

- Mam nadzieję, że ten obrzydliwy sąsiad już nic nie zrobi a pieski szybko trafią do nowych domów.

- Nigdy nie zrozumiem, jak ktoś może być tak okrutny w stosunku do zwierząt.

- Bardzo chciałbym poznać adres tego sąsiada… - czytamy w komentarzach internautów.

Zobacz poruszające wideo:

Tagi:

Monika KrupskaAutor

Redaktor prowadzą swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >