Swiatzwierzat.pl
spaniel

pixabay/Katrina_S

Nawet, gdy dorosną wyglądają jak szczeniaki. Oto 6 ras psów, które wiecznie są dziećmi

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Czy istnieją rasy psów, które zawsze wyglądają jak małe szczeniaki? Odpowiedź na to pytanie powinna być negatywna, jednak nie możemy zgodzić się z tym stwierdzeniem. Niektóre rasy psów wolniej się starzeją od pozostałych, jak i charakter zwierzaka ma znac

"Śpieszmy się kochać szczeniaki, tak szybko robią się ogromne i ciężkie". Jeśli kiedykolwiek miałeś pieska to doskonale rozumiesz, co autor tego powiedzenia miał na myśli. Czworonogi dojrzewają w zastraszającym tempie, czasem wystarczy kilka miesięcy a mamy przed sobą rosłego i masywnego zwierzaka. Czy można zatem szczenięce chwile zatrzymać na dłużej? Według użytkowników imgur.com, którzy zdecydowali się zebrać zdjęcia psów w jednym miejscu, odpowiedź jest twierdząca. 

Niektóre rasy czworonogów starzeją się wolniej i dłużej. Jeśli chcemy mieć "wieczne" szczenię przy sobie, może powinniśmy rozważyć jedną z tych ras? 

Dorosłe psy, które są szczeniakami?

1. Spaniel - pies tej rasy charakteryzuje się bardzo długimi uszami i... dużymi oczami! Według wielu osób czworonogi wyglądają rodem jak z bajek Disney'a. Uroku często dodają im bardzo długie rzęsy! Oczywiście, że psiaki dorastają i nie da się pomylić szczenięcia z dorosłym psem. Jednak nawet i dojrzałe zwierzaki często wyglądają jak dzieci. 

2. Shih Tzu - dojrzewanie psychiczne u psa tej rasy trwa około 12-15 miesięcy. Można powiedzieć, że nie jest to długi okres (bernardyn, mastif, dog niemiecki przestaje zachowywać się jak szczenię dopiero po 3-4 lata), jednak pies swoje szczenięce zachowanie nadrabia wyglądem. Właściciele, którzy często prowadzają shih tzu do fryzjera mogą cieszyć oko "szczeniakami". Oczywiście psy są dorosłe, jednak czasem trudno się nie pomylić. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

3. York tak samo jak shih tzu szczeniakiem przestaje być po ponad roku. Jednak z uwagi na wielkość psa można zaliczać go do "wiecznych szczeniaków". 

4. Golden Cocker Retriever należy do tzw. ras szybkorosnących. Oznacza to, że od wieku szczenięcego do osiągnięcia dojrzałości, pies kilkukrotnie zmienia swoją masę ciała, wysokość i długość. Czworonogi rosną jak na drożdżach, z każdym kolejnym dniem stają się coraz większe. Niemniej jednak przez długi czas zachowują się jak szczeniaki i właśnie dlatego znalazły się na naszej liście.

5. Szpic miniaturowy inaczej pomeranian to psiak, nad którym często nie można zapanować! Ma on bardzo wesołe usposobienie, wszędzie jest go pełno, a na dodatek uwielbia uprawiać psie sporty. Kiedy dorośnie jest podobnej wielkości do yorka, co oznacza, że należy patrzeć pod nogi, tak aby nie zrobić psiakowi krzywdy, gdy idziemy. Szpic jest także idealnym towarzyszem dla domatora. Według użytkowników imgur.com wiecznie wygląda jak szczenię. 

Fot. imgur.com 

Podobne artykuły

piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >
pies i robbie

Psy

Adoptowany chłopiec postanowił ocalić psy w podeszłym wieku. "Wiem, jak to jest być niekochanym”

Czytaj więcej >
Nagranie z monitoringu

Psy

Bezczelnie ukradł yorka, gdy właściciel był na zakupach. Wszystko uchwyciła kamera

Czytaj więcej >
Łatek

Psy

Starsi państwo poprosili o pomoc w transporcie pieska. Zgłosił się wicemarszałek Sejmu

Czytaj więcej >
Golden retriever i króliczki

Psy

Golden retriever adoptował zagubione króliczki. Zajął się nimi w najczulszy sposób

Czytaj więcej >
Jan Błachowicz

Psy

Jan Błachowicz o obowiązkach właścicieli zwierząt. Ma ważny apel do fanów

Czytaj więcej >