Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Przez 9 lat żyła pod kontenerami. 5 miesięcy po ratunku, nie dało się już nic zrobić
Monika Krupska
Monika Krupska 24.03.2022 19:07

Przez 9 lat żyła pod kontenerami. 5 miesięcy po ratunku, nie dało się już nic zrobić

piesek leży
YouTube/Hope For Paws - Official Rescue Channel Hope For Paws - Official Rescue Channel

Aktywiści z organizacji Hope Fot Paws otrzymali zgłoszenie o psie, bojącym się wyjść z ukrycia. Nie wahając się ani chwili, podjechali pod wskazany adres. Na miejscu znaleźli przerażoną suczkę, która od 9 lat nie ruszała się z miejsca. Jej właściciel został deportowany z kraju. Suczka została na miejscu.

9 lat na złomowisku

Suczka była karmiona przez pracowników schroniska, ale żadna z osób nie zdecydowała się na jej adopcję. Pies żywił się zatem resztkami, które dostał, ewentualnie tym, co sam znalazł. W trakcie rozmowy na jaw wyszło, że zwierzak został także potrącony przez ciężarówkę. W ten sposób stracił oko.

- Nigdy nie została zabrana do weterynarza, aby otrzymać należytą pomoc – informują aktywiści.

Pies długo przekonywał się do ludzi, ale zachęcony smaczkami zbliżył się do ludzi. Udało m się założyć smycz i wyciągnąć go spod kontenerów.

- Daliśmy jej na imię Josephine, ale na Phennie reagowała lepiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Śmierć przyszła w niespodziewanym momencie

Stan zdrowia suczki pozostawał wiele do życzenia. Widać to było m.in. po jej uzębieniu czy sierści. Phennie została zabrana do weterynarza.

- Zdiagnozowano u niej zapalenie stawów kręgosłupa, infekcje, poważne wady uzębienia i wiele innych – dodają aktywiści.

 Suczka zamieszkała jednym z domów tymczasowych. Uczyła się życia na nowo, cieszyły ją spacery, kontakt z ludźmi. Uwielbiała wygrzewać się na słońcu, ale i spodobał jej się zimny śnieg. Niestety, 5 miesięcy później zmarła. Znaleziono ją na dywanie przy kominku.

Wideo poruszyło tysiące osób na całym świecie. Wiele z nich podziękowało aktywistom za ratunek suczki, która przynajmniej w ostatnich miesiącach życia była kochana.

Zobacz wideo:

[EMBED-4289]