Swiatzwierzat.pl
pixabay/picsbyfran-6087762

pixabay/picsbyfran-6087762

Ruszył start-up, który pomoże znaleźć Ci opiekę dla zwierząt domowych

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Wyjeżdżasz na weekend i nie wiesz, co zrobić z kotem? A może planujesz późny powrót do domu i potrzebujesz pomocy do opieki nad psem? Jeśli borykasz się z takimi i podobnymi problemami, możesz w szybki sposób zamówić opiekuna dla swojego zwierzaka. Niedawno uruchomiono platformę, która pomoże zorganizować opiekę dla psa czy kota.

Petsitters.pl to nowy portal, który działa jako start-up. Jednoczy właścicieli zwierząt domowych i osoby, które chcą pomóc w opiece nad nimi. Obecnie na platformie zarejestrowanych jest ponad 100 pet-sitterów i osób, które wyprowadzą psa na spacer.

Opiekun dla psa poszukiwany

Jak czytamy na stronie, petsitters.pl jest alternatywą dla hoteli dla zwierząt. Zajmuje się wyprowadzaniem psów na spacery oraz kilkudniową opieką dla zwierząt domowych. Osoba poszukująca niani dla pupila musi wypełnić krótki formularz na stronie. Wystarczy wpisać termin, miasto i wagę zwierzaka. Obecnie jest możliwość wyboru jedynie psa lub kota, jednak można także poprosić o opiekę dla żółwia czy chomika. Tu jednak należy skontaktować się z pracownikami telefonicznie lub mailowo.

Właściciele czworonogów mogą powierzyć opiekę nad nimi w różnych przypadkach. Nie muszą tłumaczyć się pett-sitterom, dlaczego nie mogą zająć się zwierzakiem. Jeśli chcą wyjechać na kilka dni z miasta, wiedzą, że w najbliższych dniach nie będą w stanie wychodzić z psem na spacer czy nie chcą zostawiać pupila samego na całe dnie w czterech ścianach, mogą wypełnić formularz i w łatwy i szybki sposób zorganizować opiekę dla milusińskiego.

york pies

Jakie są najczęstsze choroby u yorka? Właścicielu nie bagatelizuj objawów

CZYTAJ DALEJ

Koszt opieki

Koszt opieki nad zwierzętami ustalają sami pet-sitterzy. Opiekunowie mogą mieć różne stawki dla małych i dużych pupili, a także ich ceny mogą się wahać np. w zależności od zwierząt w jednym gospodarstwie. Serwis pobiera prowizję wynoszącą 25 procent.

Ceny wahają się od 30 do 90 zł za dzień opieki, z kolei spacery to koszt od 10 do 30 złotych za godzinę (ceny podane dla miasta Warszawa). Właściciel zwierzaka sam decyduje, którego pet-sittera chce zatrudnić.

Obecnie usługa działa w Sopocie, Gdyni, Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi.

startup

Jak zostać opiekunem?

Pet-sitterzy oraz właściciele zwierząt są dokładnie sprawdzani. Aby zostać opiekunem należy wypełnić formularz na stronie internetowej, podać linki do swoich profili w mediach społecznościowych, wykonać test z podstawowej wiedzy z komunikacji ze zwierzętami oraz odbyć rozmowę kwalifikacyjną.

Proces zostania pet-sitterem trwa od 7 do 10 dni. Ocena kandydata jest wydawana na podstawie opinii klientów.

Wkrótce start-up zamierza nawiązać współpracę z klinikami weterynaryjnymi, tak aby opiekunowie bezpłatnie mogli poradzić się w nagłych przypadkach. Jeśli podczas ich zmiany wydarzy się jakiś nieprzewidziany incydent, pet-sitterzy uzyskają szybko uzyskają fachową pomoc.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Monika KrupskaAutor

Redaktor prowadzą swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >

Aktualności

Nie tylko ludzie cierpią na skutek powodzi. Nagrano niezwykłą akcję ratunkową psa

Czytaj więcej >

Aktualności

Dzieci poszły szukać bydła, czekał je przerażający los. Najstarsze miało ledwie 11 lat

Czytaj więcej >
podatek od psa

Aktualności

Ogłoszono nową kwotę podatku od posiadania psa. Ile wynosi "opłata za przyjaciela"?

Czytaj więcej >