Swiatzwierzat.pl
Handlarz psami

facebook/Pogotowie dla Zwierząt

Aktywiści zastawili pułapkę na handlarkę psami. Wpadła na gorącym uczynku

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Inspektorzy Pogotowia dla Zwierząt nakryli handlarkę psów w typie rasy chihuahua na gorącym uczynku. Osoba, która była zainteresowana adopcją szczeniaka, zgłosiła służbom próbę oszustwa przez Internet. Wcielając się w rolę potencjalnego nabywcy, aktywiści wyposażeni w ukrytą kamerę umówili się na spotkanie w celu sfinalizowania transakcji.

W środę, 8 maja w godzinach późnowieczornych przedstawiciele Pogotowia dla Zwierząt opublikowali na Facebooku relację z przeprowadzonej interwencji. Dzięki zgłoszeniu podejrzenia popełnienia przestępstwa, udało im się zlokalizować kolejną "fabrykę" szczeniąt w Polsce.

"Szczenięta do oddania za darmo". Aktywiści zastawili pułapkę na handlarza psami

Zanim jednak doszło do bezpośredniej konfrontacji z właścicielką hodowli, z aktywistami skontaktowała się Pani Grażyna. Mieszkanka Bydgoszczy była jedną z tych osób, które otrzymały propozycję zakupu psa w zamian za rzekome „koszty utrzymania” szczeniaka.

Z ogłoszenia wystawionego na portalu OLX w oczywisty sposób wynikało, że szczeniaczek miał zostać oddany za darmo. Jednakże w wiadomościach prywatnych hodowczyni zażyczyła sobie za niego 500 zł.

Sprawie przyjrzeli się obrońcy praw zwierząt. Okazało się, że Estera W., mieszkanka Warszawy i gminy Radziejowice, nie po raz pierwszy próbuje sprzedać hodowane zwierzęta w sieci.

Kolejne osoby, które zgłaszały się po szczenięta, również otrzymywały informację o tej samej kwocie do zapłaty. Nie chcąc zwlekać, umówili się z kobietą na spotkanie na parkingu przy dworcu PKP w Żyrardowie pod Warszawą. Transakcja nie poszła po jej myśli.

- Pytamy ją jeszcze raz, ile chce za psa. Pada odpowiedź: 500 zł. Dalej sytuacja potoczyła się szybko. Okazujemy legitymację służbową i zabezpieczamy psa. Pani jest zdziwiona i tłumaczy, iż chciała psa oddać za darmo… - relacjonują obrońcy praw zwierząt. - Na szczęście mamy nagrania z ukrytej kamery – wyraźnie na nagraniu słychać i widać, jak Estera W. zażądała pieniędzy, posiadamy również wydruki rozmów z nią na komunikatorze - dodają.

Zdjęcie ilustracyjne: kot

Nie pozwól, by kot padł ofiarą uchylonego okna

CZYTAJ DALEJ

Aktywiści wypowiedzieli wojnę nielegalnym "handlarzom" zwierząt w sieci

Dalszym rozwojem sprawy zajmie się policja w Żyrardowie. 41 – letniej kobiecie grozi kara grzywny, przepadek odebranego psa i nawiązka na cel związany z ochroną zwierząt. Z uwagi na stan zdrowia, 8-tygodniowa suczka w typie rasy chihuahua trafiła pod opiekę szpitala dla zwierząt.

W sekcji komentarzy pod wpisem pojawiły się liczne pochwały. Internauci są pod wrażeniem brawurowo przeprowadzonej akcji i wyrażają nadzieję, że zapoczątkuje ona zmasowane kontrole nielegalnych hodowli zwierząt na terenie całego kraju.

- Oby więcej takich udanych akcji - życzono aktywistom pod opublikowanym wpisem.

Warto jeszcze raz podkreślić, że sprzedaż "rasowych" szczeniąt oraz kociąt w sieci jest zabroniony, bo zwierzęta nie mają ani metryki ani rodowodu. Mimo to w dalszym ciągu kwitnie handel żywymi stworzeniami, a każdego dnia przybywa nowych ogłoszeń opatrzonych zdjęciami słodkich czworonogów z hasłem "za darmo".

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiEwa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >