Swiatzwierzat.pl
Koń

unsplash/Marko Blažević

Rosyjskie wojsko podpaliło stadninę koni. Większość zwierząt spłonęła żywcem

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W poniedziałek rosyjscy żołnierze podpalili stadninę koni w Hostomelu pod Kijowem. Na Twitterze pojawiły się zdjęcia dokumentujące skutki barbarzyńskiego ataku. Większość zwierząt nie ocalała z pożaru.

Mija kolejny dzień inwazji na Ukrainę. Chociaż Rosja nadal zaprzecza, jakoby celowała w ludność cywilną, w rzeczywistości wojsko Władimira Putina nie oszczędza nikogo. Bez skrupułów i z zimną krwią morduje kobiety, dzieci oraz zwierzęta.

Barbarzyński atak na stadninę koni w Hostomelu

Jak donosi niezależny białoruski kanał informacyjny NEXTA, w poniedziałek, 22 marca rosyjskie wojsko podpaliło stadninę koni w miejscowości Hostomel na przedmieściach Kijowa. Niewinne zwierzęta nie miały możliwości ucieczki.

- Rosyjscy okupanci spalili stajnie wraz z końmi. Większość zwierząt została spalona żywcem - czytamy w komunikacie.

Pies porzucony w worku

Przechodnie znaleźli psa porzuconego w worku. Zwierzę było w głębokim szoku

CZYTAJ DALEJ

W trakcie wojny życie tracą również zwierzęta

To nie pierwszy przypadek, kiedy rosyjskie wojska dopuszczają się brutalnego łamania prawa międzynarodowego i nieludzkich aktów agresji wobec zwierząt. Zgodnie z komunikatem przekazanym przez ukraińską agencję Rosjanie ostrzelali ogród zoologiczny w obwodzie charkowskim. Część mieszkających tam zwierząt, w tym małpy człekokształtne, nie przeżyły ataku.

Śmierć młodych Ukraińców, którzy chcieli uchronić bezpańskie psy przed śmiercią głodową, także nie przeszła bez echa. Wśród ofiar znalazła się 26-letnia wolontariuszka, niosąca pomoc dzieciom i zwierzętom w schroniskach.

Od rozpoczęcia wojny polskie ogrody zoologiczne oraz fundacje pro-zwierzęce nieprzerwanie organizują transporty dla rozmaitych gatunków, lecz stworzeń potrzebujących ratunku przed wojną wciąż przybywa. Dlatego zachęcamy do adopcji tych czworonogów, które już czekają w polskich schroniskach oraz przekazywania darowizn finansowych i darów rzeczowych na rzecz organizacji niosących pomoc naszym braciom mniejszym zza wschodniej granicy.

Niezwykli ludzie, którzy wyglądają jak koty. Internauci nie mogą się napatrzeć, zdjęcia obiegły świat

Brytyjski fotograf zachwycił świat swoim projektem porównującym ludzi do kotów. Artysta zestawił modeli z dumnymi zwierzętami o różnorodnych futrach, udowadniając przy tym, że wcale tak dużo ich od siebie nie różni. Wszystkie zdjęcia w poniższej galerii należą do Gerrarda Gethingsa i pochodzą z jego Instagrama gezgethings.

Zobacz galerię >

QUIZ. Jak dobrze znasz zwierzaki z serialu „Czterej pancerni i pies”?

Pytanie 1 z 7

Pytanie na rozgrzewkę: Jakiej rasy był pies Szarik?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: NEXTA

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >