Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Rosjanie ostrzelali ukraińskie zoo. Część zwierząt nie żyje
Redakcja swiatzwierzat.pl
Redakcja swiatzwierzat.pl 18.03.2022 01:00

Rosjanie ostrzelali ukraińskie zoo. Część zwierząt nie żyje

Szympans
Фельдман Экопарк

Agencja prasowa Interfax-Ukrajina przekazała dramatyczną wiadomość o rosyjskim ostrzale ekoparku Feldmana, mieszczącego się w obwodzie charkowskim. Do momentu inwazji na terenie placówki żyło blisko 300 gatunków zwierząt. Niestety, nie wszystkim udało się przeżyć.

Rosjanie ostrzelali ZOO nieopodal Charkowa. Część zwierząt nie żyje

Zgodnie z komunikatem przekazanym przez ukraińską agencję rosyjskie wojska zniszczyły zimowe ogrody dla małp człekokształtnych. Według wstępnych doniesień przeprowadzony ostrzał moździerzowy pozbawił życia dwa orangutany oraz szympansa.

Ekopark poinformował jednak za pośrednictwem mediów społecznościowych, że obecnie nie ma możliwości dotarcia do miejsca, w którym przebywały zwierzęta. Liczba ofiar nie może zostać tym samym ostatecznie potwierdzona. Możliwe, jednak, że jest ich więcej.

– Dane o stratach zostaną doprecyzowane – napisano.

Charkowski ekopark Feldmana już po raz drugi stał się celem ataku Rosjan. Po raz pierwszy placówka została ostrzelana 24 lutego, pierwszego dnia inwazji. W wyniku odniesionych raz zginęło trzech pracowników, śmierć poniosły zaś między innymi kangury. W wyniku zniszczeń część zwierząt (między innymi wilki) uciekły zaś z terenu ZOO.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt – Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi: