Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie podglądowe: lotnisko

pexels/Connor Danylenko

Czworonożny stróż na lotnisku. Chihuahua do zadań specjalnych robi furorę w sieci

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Uważajcie, niedoszli przemytnicy — w mieście pojawił się nowy pies do wykrywania narkotyków. Film przedstawiający najmniejszego na świecie psa patrolującego lotnisko w Ameryce Południowej robi istną furorę w Internecie. Dotychczas został odtworzony ponad 9 milionów razy.

Psy służbowe na lotniskach są częstym widokiem. Dzięki ich wybitnym zdolnościom węchowym strażnicy graniczni mogą wykrywać materiały wybuchowe czy nielegalne substancje.

Choć przyjęło się, że rolę tę pełnią zazwyczaj owczarki, labradory, spaniele, foksteriery i beagle, agent chihuahua złamał ten stereotyp i pokazał, że nawet przedstawiciel najmniejszej psiej rasy na świecie może świetnie wykonywać tę pracę.

Najmniejszy pies tropiący „pracuje” na lotnisku w Kolumbii

Agatha Fornasa, podróżując z lotniska w Kolumbii, zauważyła grupę funkcjonariuszy straży granicznej. Nie byli sami - towarzyszył im miniagent w odblaskowej kamizelce z oficjalną odznaką.

Na filmie widać, że piesek rasy chihuahua jest bardzo zajęty i starannie podchodzi do wykonywania swoich obowiązków. Kroczy po lotnisku z pewnością siebie i węszy wszystko, co znajdzie się na jego drodze, wliczając w to pasażerów, ich torby i walizki podróżne, a nawet pobliskie filary.

Film dokumentujący kieszonkowego gliniarza trafił do sieci i zdobył ponad 9 milionów wyświetleń na Tiktoku. Autorka nagrania przyznała, że widok malutkiego psiaka w szeregach straży granicznej wywoływał u wszystkich uśmiech.

Film z chihuahuą patrolującą lotnisko można obejrzeć TUTAJ.

e7599d264142efd13bdcf2e414a91070
Karol Strasburger, prowadzący program "Familiada"

Wpadka w "Familiadzie". Pytanie o „zwierzę z nietypowym kształtem nosa" przerosło aż 3 osoby

CZYTAJ DALEJ

Agencie, podaj łapę

Pracownice pobliskiego sklepu wolnocłowego wyjawiły kobiecie, że czworonożny stróż porządku wabi się Chiqui i rzeczywiście jest wykorzystywany do wykonywania zadań takich jak tropienie, służba patrolowa czy poszukiwanie śladów narkotyków.

Pomimo tego, że wiele osób śmieje się z powodu jego niewielkich rozmiarów, Chiqui zawsze jest niezwykle skupiony na swojej pracy i doskonale sobie z nią radzi. Być może niepozorny wygląd czyni go idealnym kandydatem na tajnego agenta i sprawia, że łatwiej mu uśpić czujność przestępców?

chu

Jeśli wybierzecie się na wakacje do Kolumbii, pamiętajcie, by patrzeć pod nogi! Nigdy nie wiadomo, czy Chiqui nie jest akurat na służbie.

7 najpiękniejszych ras psów, które wyginęły. Tych czworonogów już nie zobaczysz

Na pytanie, ile jest ras psów nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Międzynarodowa Federacja Kynologiczna szacuje, iż obecnie można wyróżnić około 350 odrębnych ras, jednak niektóre z nich już nie istnieją. Jak wyglądały i dlaczego zniknęły? Przedstawiamy 7 wymarłych ras psów, które powinieneś znać.

Zobacz galerię >

Jak dobrze znasz domowe zwierzaki?

Pytanie 1 z 3

Jaka rasa psa jest najpopularniejsza w Polsce?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: tiktok/Agata Fornasa

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >