Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Czworonożny stróż na lotnisku. Chihuahua do zadań specjalnych robi furorę w sieci
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 21.03.2022 01:00

Czworonożny stróż na lotnisku. Chihuahua do zadań specjalnych robi furorę w sieci

Zdjęcie podglądowe: lotnisko
pexels/Connor Danylenko

Uważajcie, niedoszli przemytnicy — w mieście pojawił się nowy pies do wykrywania narkotyków. Film przedstawiający najmniejszego na świecie psa patrolującego lotnisko w Ameryce Południowej robi istną furorę w Internecie. Dotychczas został odtworzony ponad 9 milionów razy.

Psy służbowe na lotniskach są częstym widokiem. Dzięki ich wybitnym zdolnościom węchowym strażnicy graniczni mogą wykrywać materiały wybuchowe czy nielegalne substancje.

Choć przyjęło się, że rolę tę pełnią zazwyczaj owczarki, labradory, spaniele, foksteriery i beagle, agent chihuahua złamał ten stereotyp i pokazał, że nawet przedstawiciel najmniejszej psiej rasy na świecie może świetnie wykonywać tę pracę.

Najmniejszy pies tropiący „pracuje” na lotnisku w Kolumbii

Agatha Fornasa, podróżując z lotniska w Kolumbii, zauważyła grupę funkcjonariuszy straży granicznej. Nie byli sami - towarzyszył im miniagent w odblaskowej kamizelce z oficjalną odznaką.

Na filmie widać, że piesek rasy chihuahua jest bardzo zajęty i starannie podchodzi do wykonywania swoich obowiązków. Kroczy po lotnisku z pewnością siebie i węszy wszystko, co znajdzie się na jego drodze, wliczając w to pasażerów, ich torby i walizki podróżne, a nawet pobliskie filary.

Film dokumentujący kieszonkowego gliniarza trafił do sieci i zdobył ponad 9 milionów wyświetleń na Tiktoku. Autorka nagrania przyznała, że widok malutkiego psiaka w szeregach straży granicznej wywoływał u wszystkich uśmiech.

Film z chihuahuą patrolującą lotnisko można obejrzeć TUTAJ.

e7599d264142efd13bdcf2e414a91070

Agencie, podaj łapę

Pracownice pobliskiego sklepu wolnocłowego wyjawiły kobiecie, że czworonożny stróż porządku wabi się Chiqui i rzeczywiście jest wykorzystywany do wykonywania zadań takich jak tropienie, służba patrolowa czy poszukiwanie śladów narkotyków.

Pomimo tego, że wiele osób śmieje się z powodu jego niewielkich rozmiarów, Chiqui zawsze jest niezwykle skupiony na swojej pracy i doskonale sobie z nią radzi. Być może niepozorny wygląd czyni go idealnym kandydatem na tajnego agenta i sprawia, że łatwiej mu uśpić czujność przestępców?

chu

Jeśli wybierzecie się na wakacje do Kolumbii, pamiętajcie, by patrzeć pod nogi! Nigdy nie wiadomo, czy Chiqui nie jest akurat na służbie.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: tiktok/Agata Fornasa