Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Ratownicy GOPR interweniowali w pobliżu Kopy Śmierci. W szczelinę skalną wpadło zwierzę
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 14.12.2021 01:00

Ratownicy GOPR interweniowali w pobliżu Kopy Śmierci. W szczelinę skalną wpadło zwierzę

Grupa Sudecka GOPR
facebook/Hasające Zające

Wraz z nastaniem w górach warunków zimowych rozpoczął się okres intensywnych działań ratowniczych. W minioną niedzielę ratownicy GOPR interweniowali w Górach Stołowych. Do szczeliny skalnej wpadł niewielkich rozmiarów kundelek.

Zwierzę nie mogło się wydostać

Ratownicy pełniący dyżur w stacji ratunkowej w Zieleńcu otrzymali zgłoszenie o wypadku w okolicy Kopy Śmierci w Górach Stołowych. Ratunku wymagał czworonóg, który spacerował razem ze swoimi właścicielami.

Wystarczyła chwila nieuwagi, aby pupil wpadł do charakterystycznych dla tego miejsca szczelin skalnych. Właściciele nie mogli wyciągnąć go na własną rękę, dlatego jedynym wyjściem było zwrócenie się do ratowników GOPR o pomoc.

Ratownicy przy użyciu technik linowych dotarli do zwierzaka, zabezpieczyli go i wyciągnęli na powierzchnię. Piesek, który spędził w szczelinie ok. 3 godziny, cały i zdrowy wrócił pod opiekę właścicieli.

- Nienawidzę tych szczelin, omijam je szerokim łukiem, zimą szczególnie. Mój psiak również. Świetna robota Panowie! - skomentował internauta pod wpisem na fejsbukowym fanpage'u Grupy Sudeckiej GOPR.

Apel do miłośników górskich wycieczek

GOPR-owcy apelują o bardziej przemyślany dobór towarzyszy górskich wypraw bądź poczynienie gruntownych przygotowań przed planowaniem wycieczki z czworonogiem. Nadmierny wysiłek i trudne warunki atmosferyczne mogą być dla niego niebezpieczne.

- Wędrując w zimie z czworonogami warto być świadomym zagrożeń, które mogą spotkać czworonoga - przypomina Grupa Sudecka GOPR.

Przyłączamy się do apelu o zachowanie ostrożności podczas górskich wypraw, ponieważ podobna sytuacja może spotkać każdego. Więcej informacji na temat przygotowań czworonoga do spacerów górskim szlakiem znajdziesz w naszym artykule.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: facebook/Grupa Sudecka GOPR

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami