Swiatzwierzat.pl
Interwencja EKOSTRAŻ-y

facebook/ekostraz

Ranne zwierzę leżało na podwórku w centrum miasta. Do akcji wkroczyła EKOSTRAŻ

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W nocy z wtorku na środę dolnośląska organizacja pożytku publicznego EKOSTRAŻ, zajmująca się humanitarną ochroną zwierząt, była zmuszona ponownie interweniować. Wezwanie dotyczyło rannego zwierzęcia, które żywcem pożerane było przez robactwo.

W życiu inspektorów EKOSTRAŻ-y nie istnieje takie pojęcie, jak "wolne". Służby ratujące zwierzęta zawsze pozostają w gotowości, aby nieść pomoc chorym, zaniedbanym i porzuconym stworzeniom. Również tym razem obrońcy braci mniejszych nie zawiedli.

Makabryczna scena w centrum miasta

Jak przekazali członkowie organizacji we wpisie na Facebooku, na jednym z podwórek w centrum miasta rozgrywał się istny dramat malutkiego zwierzątka. Mowa o rannym jeżu, który późną nocą został znaleziony przez dwóch spostrzegawczych przechodniów.

Wycieńczony i ewidentnie schorowany jeż pilnie potrzebował pomocy. Leżał w półmroku na jednym ze śródmiejskich dziedzińców między blokami przy ulicy Złotoryjskiej w Legnicy.

Jak wynika z relacji na mediach społecznościowych, służby zastały scenę niczym z najstraszniejszego filmu grozy. Zwierzę było żywcem zjadane przez larwy. Niewykluczone, że gdyby nikt się przy nim wtedy nie zatrzymał, nie doczekałby poranka.

Para młoda

Datki i smakołyki dla bezdomnych zwierząt zamiast kwiatów. Takie było życzenie pewnej młodej pary

CZYTAJ DALEJ

Jeżyk trafił do lecznicy dla zwierząt

Dwójka młodych ludzi nie pozwoliła, aby zwierzę skonało na ich oczach. Nie zważając na późną porę, niezwłocznie skontaktowali się z działaczami EKOSTRAŻ-y i poprosili o udzielenie mu pomocy.

Wkrótce potem inspektorzy wyłonili się z jednej z ciemnych bram i przyjęli pod swoje skrzydła zabezpieczone zwierzątko. Dzięki temu jeż trafił do kliniki, gdzie znajduje się pod stałym nadzorem lekarzy.

Weterynarze i wolontariusze obiecali zrobić wszystko, by ocalić życie poszkodowanego "tuptusia", jednocześnie nie ukrywając, że jego przypadek napawa ich licznymi obawami. Walka wydaje się z góry przegrana.

- Powalczymy, chociaż wygląda to fatalnie. Rozległe martwicze rany z milionami główek larw - tłumaczą we wpisie.

Jeśli chcesz pomóc rannemu jeżykowi, a także odmienić los innych dzikich zwierząt w potrzebie, serdecznie zachęcamy do wpłacenia nawet symbolicznej złotówki na konto organizacji za pośrednictwem tradycyjnego przelewu bądź zrzutki. Link do niej pozostawiamy tutaj.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >