Swiatzwierzat.pl

pomocsieliczy.pl

Klacz Widetta ma trafić do rzeźni. Jedyna nadzieja w internautach

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Emil Hoff

Klacz Widetta rozpaczliwie potrzebuje pomocy. Dwoje ludzi chce uratować ją spod rzeźnickiego noża, ale nie zdoła tego zrobić bez pomocy internautów. Trwa zbiórka na uratowanie życia Widetty.

Kamil Kowalski i jego dziewczyna, Alicja, od zawsze kochali konie. Alicja chce zostać behawiorystką zwierzęcą i zajmować się końmi na co dzień. Nadal czeka na swego pierwszego rumaka. Kiedy para dowiedziała się, że sąsiad planuje posłać piękną klacz do rzeźni, postanowiła działać.

Potrzebna pomoc na wykupienie Widetty

- Chcemy uchronić biedne zwierzę od śmierci - pisze Kamil na portalu Pomoc Się Liczy. - Chcemy odkupić Widettę od sąsiada, który twierdzi, że klacz nabawiła się zwyrodnienia stawów i nie nadaje się już do pracy. Ja i Alicja dobrze wiemy, z czym wiąże się posiadanie konia. Mamy już dla Widetty gotowy boks i wybieg, wiemy też, jak się nią opiekować. Sami jednak nie damy rady wykupić klaczy od sąsiada.

Widetta cierpi na zwyrodnienie stawów i nie może pracować. Jej los w chwili obecnej wydaje się przesądzony. Konie niezdolne do pracy są przez rolników najczęściej sprzedawane do rzeźni na mięso i klej. Taki los ma stać się udziałem Widetty.

Kamil Kowalski zwrócił się z prośbą do internautów o wzięcie udziału w zbiórce pieniędzy na ratowanie Widetty.

- Jesteśmy przygotowani na utrzymanie Widetty - tłumaczy Kamil. - Potrzebujemy tylko jednorazowej sumy na wykupienie klaczy i uratowanie jej przed rzeźnią.

Pomoc Się Liczy pomaga pomagać

Portal Pomoc Się Liczy to jedno z miejsc w polskim Internecie, w którym ludzie dobrej woli mogą połączyć siły i uczynić coś dobrego dla innych .

Aby pomóc Kamilowi i Alicji wykupić klacz od sąsiada i tym samym zapewnić jej nowe, szczęśliwe życie, wystarczy przekazać dowolną kwotę na konto Widetty przez portal Pomoc Się Liczy.

Kliknij tutaj , by przejść do zbiórki.

Źródło: Pomoc Się Liczy

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami!

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

31. finał WOŚP bez fajerwerków? Jurek Owsiak obiecał zatroszczyć się o zwierzęta
Czytaj więcej >

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >
Emil Hoff

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek i artykułów (w prasie i sieci), influencer wołacza. Redaktor swiatzwierzat.pl. Team koty. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]