Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Radna ze Śląska ostrzega Polaków: „Uważajcie na dzieci". W Polsce grasują kolczaki
Emil Hoff
Emil Hoff 24.03.2022 18:48

Radna ze Śląska ostrzega Polaków: „Uważajcie na dzieci". W Polsce grasują kolczaki

BeFunky-collage (2)
YouTube.com @Lukáš Pich

Dla wielu osób to najgorsze, co można sobie wyobrazić: pękaty odwłok, długie, chude odnóża, o wiele za dużo oczu, łakome szczękoczułki i kolce jadowe. Groza przyczajona w zakamarkach domu, za koszem na śmieci, może nawet zaplątana w poszwę poduszki. Niestety, ten koszmar stał się smutną rzeczywistością dla części mieszkańców Polski.

Wszystko wskazuje na to, że kraj padł ofiarą inwazji kolczaków zbrojnych. To pająki z sekretną bronią. Jest nią jad, jeden z najsilniejszych, jakie można spotkać u polskich pająków. Nie zabija ludzi, ale wywołuje silny ból, objawy zatrucia, czasem reakcje alergiczne. Niejednego już posłał do szpitala.

Córka radnej została pogryziona

Być może to ocieplenie klimatu sprawia, że ciepłolubnych kolczaków jest w Polsce coraz więcej. Wydaje się, że Śląsk przeżywa obecnie najazd tych pająków, które coraz częściej spotyka się na łąkach, ale i w zakamarkach ludzkich siedzib.

Porażający przypadek ugryzienia dziecka przez kolczaka zbrojnego opisała Anna Andrusyn, radna z miejscowości Chrząstawa Mała.

- Uważajcie! - czytamy w dramatycznym poście, który radna opublikowała na swoim Facebooku. - W Chrząstawie pojawił się kolczak zbrojny, okropny pająk!

Niestety, pająk ukąsił i zatruł córkę radnej, która wymagała hospitalizacji. Kobieta zamieściła na Facebooku zdjęcie ręki córki z wyraźnym śladem ukąszenia. Wokół niego ręka zrobiła się czerwona, co jest objawem zatrucia jadem kolczaka.

"Uważajcie na pokoje dzieci!"

- Proszę, obserwujcie swoje domy, a w szczególności pokoje dzieci! - ostrzega radna. - Nam przydarzyła się fatalna sytuacja. Dziecko zostało pogryzione, jesteśmy z nią teraz w szpitalu.

By uniknąć bolesnego i potencjalnie niebezpiecznego ugryzienia przez kolczaka zbrojnego, należy uważać w czasie spacerów po łąkach i parkach. Pająki wiją oprzędy, w których składają jaja, najchętniej gdzieś na powietrzu, ale zdarzają się też przypadki gniazd pajęczych w szopach, piwnicach, a nawet domach i mieszkaniach.

Kolczak zbrojny ma charakterystyczny kształt i kolor. Jego głowotułów jest czerwony, a odwłok żółtawy, podłużny u samców i bąblowaty u samic.

Zobaczcie wstrząsający wpis radnej z Chrząstawy wraz ze zdjęciem pająka i pokąsanej ręki:

Źródło: Facebook.com @chrzastawa

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!