psy
Źródło: twitter/jill biden

Psy Joe Bidena wprowadziły się do nowego domu. Legowisko stanęło obok kominka

26 Stycznia 2021

Dwa owczarki niemiecki, Champ i Major oficjalnie wprowadziły się do Białego Domu. Psy Joe Bidena w luksusowych warunkach będą mieszkać przez 4 lata, dokładnie tyle ile trwa urząd prezydenta w Stanach Zjednoczonych. Wiadomo już, co sprawia czworonogom największą radość.

Psy powróciły do Białego Domu! Po długiej przerwie zwierzaki znów zagościły w rezydencji na 1600 Pennsylvania Avenue. Champ i Major do nowego domu wprowadziły się już w niedzielę. Warto przypomnieć, że z tej okazji jeden z czworonogów doczekał się nawet symbolicznej inauguracji, a zebrana kwota została przekazana schronisku.

Owczarki niemiecki w Białym Domu

- Champ cieszy się swoim nowym psim legowiskiem przy kominku, a Major uwielbia biegać po South Lawn - napisał rzecznik pierwszej damy, Michael LaRosa dla CNN.

Wprowadzenie się psów do Białego Domu to powrót wieloletniej tradycji. Donal Trump był jednym z niewielu prezydentów, który przez całą swoją kadencję nie posiadał żadnego zwierzaka. Powrót psów do oficjalnej rezydencji cieszy miłośników zwierząt. Niektórzy uważają, że człowieka można poznać po tym, jak traktuje braci mniejszych. Tu warto dodać, że Joe Biden jednego ze swoich psich przyjaciół - adoptował!

Owczarek niemiecki Champ trafił do rodziny Bidenów w grudniu 2008 roku. Z kolei, Major został zaadoptowany ze schroniska w listopadzie 2018 roku. Prezydent nie kandydował wtedy jeszcze na obecne stanowisko. Nie można zatem mówić o próbie ocieplenia wizerunku.

Marina Łuczenko prosi o pomoc. Poszukuje sprawdzonej hodowli, marzy o kolejnym pieskuMarina Łuczenko prosi o pomoc. Poszukuje sprawdzonej hodowli, marzy o kolejnym pieskuCzytaj dalej

Psy dobrze czują się w nowym domu

Radosną nowiną na Twitterze podzieliła się również żona Joe Bidena, Jill. Pierwsza dama opublikowała krótki wpis, dołączając zdjęcia czworonogów.

- Champ i Major dołączyli do nas w Białym Domu!- napisała.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: plotek.pl

Następny artykuł