Swiatzwierzat.pl
suczka

tiktok.com/@lind_saymyname

Głucha suczka nigdy nie słyszała, jak się szczeka. Nagrano jej urocze próby

26 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Głucha suczka o imieniu Reggie prawdopodobnie urodziła się niesłysząca, a przynajmniej tak twierdzi jej rodzina. Ich podejrzenie wzięło się stąd, że co pewien czas ich podopieczna próbuje szczekać, jednak od razu słychać, że nie do końca wie, jak t

Głucha suczka na co dzień ze wszystkim radzi sobie świetnie. Dobrze wie, jak komunikować się z właścicielami i wygląda, jakby nie zdawała sobie sprawy ze swojej niepełnosprawności. Jednak pewnego dnia Reggie postanowiła wypróbować coś nowego - szczekanie. Wtedy jej rodzina odkryła coś przeuroczego!

Głucha suczka nie wie, jak się szczeka

Rodzina Reggie podejrzewa, że sunia urodziła się niesłysząca. Wszystko dlatego, że choć ich podopieczna próbuje im pokazać, że szczeka, zapomina o jednej, dość ważnej rzeczy.

Choć głucha suczka podejrzała u innych, jak wygląda szczekanie, nie do końca rozumie, że powinno ono jeszcze jakoś brzmieć! Gdy pewnego dnia postanowiła osobiście wypróbować je w praktyce, jej rodzina była nieźle zdziwiona.

Z pyszczka Reggie nie wydobywa się dźwięk przypominający szczekania, psina jedynie wykonuje ruch, który je imituje. Początkowo właściciele nie mieli pojęcia, o co jej chodzi!

- Zdecydowanie zajęło mi chwilę, zanim zdałam sobie sprawę, co robi. Na początku myślałam, że to kichnięcie lub kaszel. Ale kiedy kontynuowała i zerkała na mnie, gdy to robiła, zdałam sobie sprawę, że próbuje się w ten sposób porozumieć - powiedziała Lindsay Kelly, właścicielka Reggie w rozmowie z The Dodo.

Suczka nie potrafi szczekać

Rzeczywiście, szczekanie w wykonaniu głuchej suczki brzmi bardziej jak kichnięcie lub prychnięcie. Jednak Reggie wygląda na bardzo zadowoloną z siebie, a rodzina nie zamierza umniejszać jej osiągnięć!

Lindsay twierdzi, że jej podopieczna musiała zauważyć, że inne psy szczekając porozumiewają się pomiędzy sobą. Teraz Reggie wie już, że jej próby ujadania rozczulają właścicieli, stara się więc zapewniać im tę przyjemność co jakiś czas - oczywiście nie za darmo.

- Kiedy to robi, jest z siebie taka dumna. Teraz zwykle szczeka, kiedy próbuje w jakiś sposób zwrócić naszą uwagę. Czasami robi to przy drzwiach do spiżarni, jeśli chce dostać przysmak - mówi Lindsay.

Zobaczcie sami, jak wygląda szczekanie w wykonaniu głuchej suczki. Nagranie, które właścicielka udostępniła na TikToku jest wymownie podpisane słowami Z dźwiękiem, czy bez. Nie ma to znaczenia".

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: thedodo.com

Podobne artykuły

policja.gov.pl

Psy

Policyjny pościg za poszukiwanym przestępcą. Auto zawisło nad skarpą, w bagażniku uwięziony był pies

Czytaj więcej >
YT

Psy

Właściciel porzucił 16-letniego psa, gdy ten zachorował na raka

Czytaj więcej >
unsplash/Markus Winkler

Psy

Weterynarze biją na alarm. Rośnie liczba zachorowań na parwowirozę wśród psów

Czytaj więcej >
YT/Pitiful Animals

Psy

Właściciel porzucił gospodarstwo, zostawiając w nim psy na łańcuchu

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Oborniki

Psy

Suczka była przekazywana z rąk do rąk i traktowana jak przedmiot. Straszne, co wyrządził jej człowiek

Czytaj więcej >
OTOZ Animals Inspektorat Gliwice

Psy

Przekazali smutne wieści. Mała Mia nie żyje

Czytaj więcej >