Swiatzwierzat.pl
suczka

tiktok.com/@lind_saymyname

Głucha suczka nigdy nie słyszała, jak się szczeka. Nagrano jej urocze próby

26 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Głucha suczka o imieniu Reggie prawdopodobnie urodziła się niesłysząca, a przynajmniej tak twierdzi jej rodzina. Ich podejrzenie wzięło się stąd, że co pewien czas ich podopieczna próbuje szczekać, jednak od razu słychać, że nie do końca wie, jak t

Głucha suczka na co dzień ze wszystkim radzi sobie świetnie. Dobrze wie, jak komunikować się z właścicielami i wygląda, jakby nie zdawała sobie sprawy ze swojej niepełnosprawności. Jednak pewnego dnia Reggie postanowiła wypróbować coś nowego - szczekanie. Wtedy jej rodzina odkryła coś przeuroczego!

Głucha suczka nie wie, jak się szczeka

Rodzina Reggie podejrzewa, że sunia urodziła się niesłysząca. Wszystko dlatego, że choć ich podopieczna próbuje im pokazać, że szczeka, zapomina o jednej, dość ważnej rzeczy.

Choć głucha suczka podejrzała u innych, jak wygląda szczekanie, nie do końca rozumie, że powinno ono jeszcze jakoś brzmieć! Gdy pewnego dnia postanowiła osobiście wypróbować je w praktyce, jej rodzina była nieźle zdziwiona.

Z pyszczka Reggie nie wydobywa się dźwięk przypominający szczekania, psina jedynie wykonuje ruch, który je imituje. Początkowo właściciele nie mieli pojęcia, o co jej chodzi!

- Zdecydowanie zajęło mi chwilę, zanim zdałam sobie sprawę, co robi. Na początku myślałam, że to kichnięcie lub kaszel. Ale kiedy kontynuowała i zerkała na mnie, gdy to robiła, zdałam sobie sprawę, że próbuje się w ten sposób porozumieć - powiedziała Lindsay Kelly, właścicielka Reggie w rozmowie z The Dodo.

Suczka nie potrafi szczekać

Rzeczywiście, szczekanie w wykonaniu głuchej suczki brzmi bardziej jak kichnięcie lub prychnięcie. Jednak Reggie wygląda na bardzo zadowoloną z siebie, a rodzina nie zamierza umniejszać jej osiągnięć!

Lindsay twierdzi, że jej podopieczna musiała zauważyć, że inne psy szczekając porozumiewają się pomiędzy sobą. Teraz Reggie wie już, że jej próby ujadania rozczulają właścicieli, stara się więc zapewniać im tę przyjemność co jakiś czas - oczywiście nie za darmo.

- Kiedy to robi, jest z siebie taka dumna. Teraz zwykle szczeka, kiedy próbuje w jakiś sposób zwrócić naszą uwagę. Czasami robi to przy drzwiach do spiżarni, jeśli chce dostać przysmak - mówi Lindsay.

Zobaczcie sami, jak wygląda szczekanie w wykonaniu głuchej suczki. Nagranie, które właścicielka udostępniła na TikToku jest wymownie podpisane słowami Z dźwiękiem, czy bez. Nie ma to znaczenia".

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: thedodo.com

Tagi:

Zuza SiwekAutor

Wydawca w portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >
Rudy kot

Pozostałe

Przyłapali kocurka na niesłychanym zachowaniu przed lustrem. Wyglądał jak zahipnotyzowany

Czytaj więcej >