Swiatzwierzat.pl
Roxy pomaga

Facebook.com @WoofWoofTV

Psiak cierpi na padaczkę, ma jednak przyjaciela, który wie, jak mu pomóc. Wszystko uchwyciła kamera

21 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Niesamowite nagranie zostało opublikowane na Facebooku. Dowodzi, że psy kochają nie tylko ludzi, ale też swoich pobratymców. Historia wzrusza do łez.

Wszystko zaczęło się, gdy Laker, pies rasy golden retriever, miał trzy miesiące. Pies zachorował na padaczkę i cierpiał z powodu silnych ataków.

- Laker miał drgawki i skurcze, wyglądało to fatalnie - napisał na Facebooku autor nagrania.

Frodo

Agresywny pies sieje postrach w Łodzi. Trudno uwierzyć w słowa właściciela

CZYTAJ DALEJ

Leki częściowo pomogły

Wreszcie, po trzech miesiącach badań, Laker został odpowiednio zdiagnozowany i przepisano mu leki. Dzięki medykamentom jego napady padaczkowe stały się rzadsze. Zdarzają się jednak okazyjnie nadal.

- Kiedy Laker ma napad, zaczyna drżeć, wierzgać, skamleć, błądzić po domu całkowicie skołowany - pisze w poście na Facebooku autor nagrania i właściciel Lakera.

Od niedawna w pokoju, w którym śpią psy, wisi pod sufitem kamera, mająca nagrywać reakcje Lakera na napady padaczki. To, co nagrało się pewnego dnia, wzrusza do łez. Opublikowany na Facebooku filmik podbił serca internautów.

Roxy rusza na ratunek

Na nagraniu widać, jak w pokoju śpią spokojnie golden retriever Laker i jego najlepsza przyjaciółka, suczka Roxy, należąca do rzadkiej rasy catahoula.

W pewnym momencie Laker dostaje ataku drgawek, zaczyna się nieporadnie podnosić i popiskiwać. Wtedy Roxy zrywa się na równe nogi i podbiega do Lakera. Kładzie go na ziemi i jakby przytula się do niego na moment. Atak padaczkowy u psa natychmiast mija. Laker wstaje, otrząsa się, zaczyna merdać ogonem. Jest po wszystkim.

- Roxy nigdy nie uczyła się, żeby to robić - pisze właściciel psów na Facebooku. - Jej zachowanie to efekt naturalnej więzi przyjaźni. Nigdy nie widziałem tak blisko zaprzyjaźnionych ze sobą psów. Zawsze dbają o siebie i naprawdę się kochają.

Internet rozpływa się z zachwytu

Internauci z miejsca oszaleli na punkcie troskliwej Roxy i wrażliwego Lakera. Pod fejsbukowym postem z nagraniem pojawiły się dziesiątki tysięcy komentarzy. Post ma już ponad milion odsłon.

- Miałam kiedyś amstaffa, który robił dokładnie to samo z amstaffem sąsiadów. Psy potrafią wyczuwać ataki padaczki - napisała jedna z internautek w komentarzu.

- Ja też mam psa rasy catahoula - dodał inny fejbuskowicz. - Któregoś razu wyczuł, że narzeczona mojego kumpla będzie miała atak padaczki, i szybko pobiegł do niego, by go ostrzec. Nie wiem, jak psy to robią, ale najwyraźniej umieją przewidzieć te ataki.

Zobacz niesamowite nagranie:

Źródło: Facebook.com @WoofWoofTV

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >