Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Psa widzi każdy, ale na obrazku kryje się coś więcej. Mało kto jest w stanie to dostrzec
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 27.12.2023 12:32

Psa widzi każdy, ale na obrazku kryje się coś więcej. Mało kto jest w stanie to dostrzec

Iluzja optyczna
Iluzja optyczna. Źródło: pinterest

Wyjątkowa iluzja optyczna, na której większość ludzi widzi jedynie psa, zaskoczyła wielu internautów. Jedynie nieliczni są w stanie dostrzec na ilustracji właściciela czworonoga. Sprawdź, czy możesz zaliczyć się do grona najbardziej spostrzegawczych osób. Wiele ludzi nie jest w stanie rozwiązać zagadki bez podpowiedzi.

Iluzje optyczne to rozrywka, którą docenia coraz więcej osób

Iluzje optyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Niektóre łamigłówki zostały stworzone po to, aby określić wiek mentalny lub cechy osobowości, a inne ćwiczą spostrzegawczość. 

Dzisiejsze wyzwanie z całą pewnością można zaliczyć do trudnych. Wiele osób nie jest w stanie go rozwiązać bez co najmniej kilku podpowiedzi. Sprawdź, czy Tobie się to uda. Jeżeli znalezienie odpowiedzi zajmie Ci mniej niż minutę, oznacza to, że zaliczasz się do grona najbardziej spostrzegawczych internautów. Powodzenia!

Zostawili kamerę, by przyłapać Świętego Mikołaja. Rano zastali choinkę bez ozdób, nagrało się, kto je zabrał

Na ilustracji ukryty jest człowiek. Znajdź go!

Na poniższej ilustracji każdy z łatwością zauważy psa. Jednak okazuje się, że na obrazku można dostrzec również opiekuna zwierzęcia. Jest on jednak dobrze ukryty. Na tyle sprytnie, że wiele osób przez długi czas, pomimo usilnych starań, nie jest w stanie go dostrzec. 

Skup się i sprawdź, na jakim poziomie jest Twoja spostrzegawczość. Czy jesteś w stanie zlokalizować na obrazku człowieka? Włącz stoper, wytęż wzrok i przekonaj się ile czasu zajmie Ci rozwiązanie tej na pozór nietrudnej zagadki. 

Art Print_ Optical Illusion Puzzle_ The Dog's Master is Here _ 18x12in.jpg
Znajdź człowieka na obrazku, źródło: pinterest.jp

Wiele ludzi potrzebuje kilku podpowiedzi, aby rozwiązać zagadkę

Jeżeli nie jesteś w stanie znaleźć na ilustracji człowieka to nie przejmuj się - większość osób nie jest w stanie zrobić tego bez podpowiedzi. Daj sobie jeszcze jedną szansę, ale tym razem skup się nie na poszukiwaniu całej sylwetki, a twarzy.

Nadal nic? Oto kolejna podpowiedź: człowiek jest przedstawiony z profilu, zwraca się w tym samym kierunku co pies. Ma zadartą głowę, tak samo jak jego pupil.

Ostatnie ułatwienie: psie ucho jest jednocześnie kapeluszem człowieka. Czy teraz jesteś w stanie dostrzec ludzki profil? Przyznaj, że to było bardzo podchwytliwe! Wyślij tę zagadkę swoim znajomym i sprawdź, jak oni poradzą sobie z wyzwaniem sprawdzającym spostrzegawczość

Źródło: pinterest.jp, thesun.co.uk