Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Ilu psów doliczysz się na tym obrazku? Odpowiedź wskaże, w jakim wieku mentalnym jesteś
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 26.12.2023 10:19

Ilu psów doliczysz się na tym obrazku? Odpowiedź wskaże, w jakim wieku mentalnym jesteś

Iluzja optyczna
Iluzja optyczna, źródło: wamiz.de

Rozwój psychologiczny nie zawsze idzie w parze z rozwojem fizycznym. Dlatego różni ludzie w tym samym wieku mają inne zdolności intelektualne, emocjonalne i społeczne. Sprawdź, na jakim etapie rozwoju mentalnego Ty jesteś. Wystarczy, że rozwiążesz jedną, prostą zagadkę na spostrzegawczość. Wynik, który uda Ci się osiągnąć zależy od tego jak stara jest Twoja dusza.

Rozwój fizyczny i umysłowy nie zawsze idą w parze

Mówi się, że wiek to tylko liczba. W tym powiedzeniu jest wiele prawdy. Często data urodzenia widniejąca w dokumentach nie pokrywa się z tym, w jakim wieku mentalnym jesteś. Wiek mentalny, nazywany też umysłowym oraz psychologicznym to pojęcie, które określa poziom rozwoju psychologicznego. Niektórzy już jako dzieci mają umysł starców. Inni wręcz przeciwnie, nawet jako fizycznie dojrzali ludzie, wewnętrznie wciąż są dziećmi. Okazuje się, że nie potrzeba wiele, aby sprawdzić, czy Twoje ciało jest tak samo stare jak Twoja dusza. Wystarczy, że rozwiążesz jedną prostą zagadkę. 

Spójrz na ilustrację poniżej i powiedz, ile psów widzisz na obrazku. Podpowiedź: każdy czworonóg jest przedstawicielem innej rasy! Nie zastanawiaj się długo. Po prostu zerknij na ilustrację, policz zwierzaki, które widzisz i przejdź do rozwiązania. 

juego cuántos perros ves.jpg
Ile psów widzisz na obrazku? Źródło: wamiz.de
Nastolatek z żalem oddaje psa do schroniska. Powód wstrząsnął pracownikami. Jak mogli go wypuścić?

Zobaczyłeś nie więcej niż 5 psów? Twoja dusza jest młoda!

Cztery psy

Jeżeli dostrzegłeś sylwetki jedynie czterech psów, oznacza to, że Twoja dusza jest młoda, zaliczasz się do ludzi, których wiek mentalny mieści się w przedziale 20-25 lat. Jesteś osobą, która zawsze ma głowę pełną pomysłów. Prawdopodobnie uwielbiasz otaczać się sztuką pod różną postacią. Jeżeli jeszcze nigdy nie sprawdzałeś swoich sił w malarstwie, pisarstwie czy rzeźbiarstwie, to warto to zmienić. Może okazać się, że masz wyjątkowy talent!

Pięć psów

Zauważyłeś 5 psów? Oznacza to, że na poziomie mentalnym masz 25-30 lat a Twój temperament można określić jako bardzo spokojny. Unikasz konfliktów i nie lubisz kiedy zbyt dużo się dzieje. Jeżeli możesz wybrać pomiędzy huczną imprezą a wieczorem spędzonym pod kocem, bez zastanowienia skłaniasz się ku drugiej z wymienionych opcji.

Dostrzegłeś co najmniej 6 psów? Wiemy, jakie są Twoje cechy charakterystyczne

Sześć psów

Oznacza to, że Twój wiek psychologiczny zawiera się w przedziale 30-35 lat. Swoje już w życiu przeżyłeś, w związku z tym jesteś osobą bardzo ostrożną i przezorną. Zanim podejmiesz jakąś decyzję, dokładnie analizujesz wszystkie alternatywne scenariusze. Ma to zarówno swoje wady i zalety. Niektórzy mogą zarzucać Ci, że brak spontaniczności. Nie sposób jednak przyznać, że jesteś osobą, która nie przewiduje konsekwencji popełnianych czynów. Dzięki temu uniknąłeś w życiu wielu poważnych problemów.

Siedem psów

Aż tyle czworonogów dostrzegają jedynie te osoby, które w sensie psychologicznym są jeszcze dziecinne. Jeżeli dostrzegłeś siedem psów, to Twój wiek mentalny wynosi 10-20 lat. Jesteś osobą, która każdego dnia intensywnie poznaje świat. Jesteś ciekawy nie tylko otaczających Cię obiektów, ale również ludzi. Dzięki temu łatwo nawiązujesz przyjaźnie. Z całą pewnością nie narzekasz też na brak powodzenia.  

Źródło: wamiz.de