Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Znajdź kota wśród psów. Tylko 2% internautów potrafi zrobić to w mniej niż 7 sekund!
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 19.12.2023 13:20

Znajdź kota wśród psów. Tylko 2% internautów potrafi zrobić to w mniej niż 7 sekund!

Znajdź kota na obrazku
Znajdź kota na obrazku, źródło: youtube.com/@braingames4k625

Niepozornie wyglądająca zagadka zaskoczyła wielu internautów. Okazuje się, że jedynie nieliczni są w stanie uporać się z nią w zaledwie kilka sekund. Sprawdź, czy zaliczasz się do grona najbardziej spostrzegawczych internautów!

Zagadki na spostrzegawczość ćwiczą koncentrację i cierpliwość

Zagadki na spostrzegawczość są nie tylko przyjemną formą spędzania wolnego czasu. To doskonałe narzędzie ćwiczące koncentrację i cierpliwość. Cechy te w dzisiejszych czasach przydają się każdemu, bez względu na wiek czy pozycję zawodową. Niestety, coraz więcej ludzi ma problem ze skupieniem uwagi na jednej czynności, chociażby przez minutę. Dobra wiadomość jest taka, że można to wyćwiczyć. Najlepiej zacząć od razu.

Wystarczy, że będziesz regularnie rozwiązywać różnego rodzaju zagadki na spostrzegawczość, a z całą pewnością już po kilku dniach zauważysz, że Twoja umiejętność skoncentrowania się na jednej czynności się poprawia. Sprawdź, czy na pozór prosta zagadka będzie dla Ciebie wyzwaniem. Dzięki temu dowiesz się, czy masz nad czym pracować!

Wyjątkowe pomysły na prezenty dla Twojego pupila. Uszczęśliwisz nie tylko jego, ale też siebie

Znajdź kota i sprawdź, czy zaliczasz się do grupy najbardziej spostrzegawczych internautów

Na ilustracji zamieszczonej poniżej dużo się dzieje. Wypełniają ją karykaturalne sylwetki różnych psów. Pomiędzy nimi ukrył się jeden przedstawiciel innego gatunku. Twoim zadaniem jest go zlokalizować.

Skup się, włącz stoper i sprawdź, ile czasu potrzebujesz, aby znaleźć kota ukrytego wśród psów. To zadanie, które tylko na pozór wydaje się być łatwe. Wiele osób nie jest w stanie dostrzec mruczka, innym udaje się to dopiero po kilku minutach. Jedynie najbardziej spostrzegawczym zajmuje to mniej niż 7 sekund. Powodzenia!

hfj.JPG
Znajdź kota na obrazku, źródło: youtube.com/@braingames4k625

To zadanie jest trudniejsze, niż się wielu osobom wydaje

Jeżeli udało Ci się samodzielnie znaleźć kota to gratulacje! Wiele osób potrzebuje do tego podpowiedzi. Nie przejmuj się, jeśli należysz do tej drugiej grupy - to naprawdę jest bardzo trudna zagadka! Chcesz spróbować swoich sił jeszcze raz? Skup się na prawej części ilustracji. Ukryty kot jest cały biały i ma zamknięte oczy.

I jak? Nadal nic? Kot schował się pomiędzy dwoma niebieskimi tobołkami trzymanymi przez łaciate psy, teraz z pewnością go zauważysz. Może masz ochotę pójść za ciosem i spróbować rozwiązać zagadkę innego typu

Źródło: wamiz.es, youtube.com/@braingames4k625