Swiatzwierzat.pl
Martwy pies w lesie

unsplash/engin akyurt

Przywiązany do drzewa pies umierał w męczarniach. Policja i obrońcy zwierząt szukają sprawcy

29 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Stowarzyszenie Pomagajmy Zwierzętom apeluje o pomoc w ustaleniu sprawcy brutalnego potraktowania psa. Ktoś przywiązał go do drzewa z zaciągniętą pętlą na szyi i pozostawił na pewną śmierć. Zwierzę odeszło w męczarniach. Sprawą zajęła się już policja.

W sobotę, 27 marca niedaleko wsi Ogonowice (woj. łódzkie) znaleziono zwłoki psa. O makabrycznym losie czworonoga obrońcy zwierząt z Opoczna dowiedzieli się dzięki osobie, która przypadkowo natknęła się na nieżyjące już stworzenie. 

Sprawca porzucił psa w zagajniku

Ciało porzuconego psa leżało w zagajniku w nienaturalnej pozycji, która wskazuje na to, że zwierzę odeszło w ogromnym cierpieniu. Co więcej, wolontariusze ustalili, iż sprawca mógł pozbawić go życia, zaciągając mu pętlę na szyję. 

- Na miejscu okazało się, że pies ma zaciśniętą pętlę z mocnej linki na szyi, co może wskazywać na nienaturalną śmierć tego psa. Powiadomiliśmy policję. Sprawa jest w toku - informują członkowie stowarzyszenia.

Drastyczne widoki nie powstrzymały członków organizacji na rzecz ratowania zwierząt przed publikacją zdjęć w sieci. Chcą dzięki temu znaleźć sprawcę makabrycznego czynu i pociągnąć go do odpowiedzialności za śmierć niewinnego stworzenia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Czy kojarzysz tego psa?

Jak wynika z opisu zamieszczonego we wpisie na Facebooku, martwy pies znaleziony w zagajniku jest średniej wielkości o puszystej, zadbanej sierść maści srebrzysto-białej. Ponadto czworonóg nie wyglądał na bezdomnego i nie był wychudzony.

Pies prawdopodobnie mieszkał w okolicy miejscowości Opoczno, Ogonowice, Ostrów lub Sitowa, gdyż miejsce, w którym został porzucony jest trudno dostępne i w większości nieznane osobom spoza terenu.

Członkowie Stowarzyszenia Pomagajmy Zwierzętom proszą o informacje wszystkie osoby, które rozpoznają lub kojarzą psa ze zdjęć. Kontaktować można się mailowo na adres stowarzyszenie.pz@gmail.com lub telefonicznie pod nr telefonu: 501 179 180. Wolontariusze gwarantują anonimowość.

Zobacz zdjęcia:

Podobne artykuły

facebook/Samuel Flores

Psy

Pies strzegł swojego umierającego przyjaciela. Pozostał u jego boku do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
robaki u psa

Psy

Zabezpiecz swojego psa (i siebie) przed robakami!

Czytaj więcej >
Pies porzucony w worku

Psy

Wrzucił psa do worka i obciążył gruzem. Seryjny oprawca zwierząt pilnie poszukiwany

Czytaj więcej >
Potrącony pies

Psy

Kierowca śmiertelnie potrącił psa i uciekł z miejsca zdarzenia. Czy odpowie za swoje czyny?

Czytaj więcej >
diesel śmierć

Psy

Diesel zachorował na raka. Właściciel towarzyszył mu do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >