Swiatzwierzat.pl
Ekspedycja

youtube/jujurbex

Przerażające odkrycie w opuszczonym akwarium. Widok przyprawia o gęsią skórkę

28 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Pochodząca z Lyonu 24-letnia Juliette dokumentuje eksplorację opuszczonych miejsc. W minionym tygodniu na jej profilu w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z opustoszałego akwarium w Hiszpanii. W środku natknęła się na dziesiątki martwych zwierząt. 

Urban exploration, często skracane do urbex, to termin pochodzący z języka angielskiego, który oznacza dosłownie miejską eksplorację. W praktyce jest to forma aktywności polegająca na eksploracji zapomnianych i niedostępnych dla większości osób budowli i elementów infrastruktury miejskiej. 

Mimo, iż zwiedzanie miejsc opuszczonych to ciężki kawałek chleba i wiąże się z szeregiem zagrożeń, swego rodzaju moda na zwiedzanie szpitali, starych fabryk, elektrowni czy sierocińców cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego, że nagranie dokumentujące podróż w głąb opustoszałego oceanarium w ciągu kilku dni zostało wyświetlone blisko 5 milionów razy.

Youtuberka natknęła się pozostałości zwierząt prezentowanych niegdyś w akwarium

Pewna amatorka speleologii miejskiej z Francji, która na koncie na TikToku ma ponad 720 tys. obserwujących, opublikowała na swoim profilu w mediach społecznościowych zapowiedź nowego filmu. Krótkie nagranie z mrożącej krew w żyłach wycieczki przedstawia wnętrze opuszczonego akwarium w Hiszpanii.

- Będziecie w kompletnym szoku, kiedy to zobaczycie – napisała autorka filmu.

Klip umieszczony na profilu "Juj' Urbex” ukazuje młodą kobietę wchodzącą przez okno opuszczonego akwarium. Miejsce, które niegdyś stanowiło atrakcję dla miłośników morskich stworzeń, popadło w ruinę i dziś przywodzi na myśl sceny z filmów grozy.

Zwierzęta

Kijowskie ZOO nie może ewakuować zwierząt. Rusza konwój humanitarny

CZYTAJ DALEJ

W następnych sekundach filmu widać cały wachlarz martwych mieszkańców oceanów - od rozkładających się zwłok rekina po pozostałości ryb czy ogromnej kałamarnicy. Budzi to skojarzenia z obrazami przedstawiającymi następstwa apokalipsy.

Juliette nie ujawniła dokładnie, gdzie znajduje się opuszczone akwarium, więc nie wiadomo, jak długo było zamknięte ani jaka historia się za nim kryła. Niemniej jednak szczątki dawnych "mieszkańców" tego miejsca podziałały na wyobraźnię widzów, którzy z przerażeniem przyglądali się znaleziskom w akwariach.

Wideo, które prezentujemy poniżej, przeznaczone jest jedynie dla osób o mocnych nerwach. Oglądacie je na własną odpowiedzialność! 

Źródło: tiktok/Juj’Urbex

ZIMOWY QUIZ: Czy znasz wszystkie tajemnice zwierząt?

Pytanie 1 z 8

Które zwierzęta NIE zapadają w sen zimowy?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >