Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Przerażające odkrycie w opuszczonym akwarium. Widok przyprawia o gęsią skórkę
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 28.02.2022 01:00

Przerażające odkrycie w opuszczonym akwarium. Widok przyprawia o gęsią skórkę

Ekspedycja
youtube/jujurbex

Pochodząca z Lyonu 24-letnia Juliette dokumentuje eksplorację opuszczonych miejsc. W minionym tygodniu na jej profilu w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z opustoszałego akwarium w Hiszpanii. W środku natknęła się na dziesiątki martwych zwierząt.  Urban exploration, często skracane do urbex, to termin pochodzący z języka angielskiego, który oznacza dosłownie miejską eksplorację. W praktyce jest to forma aktywności polegająca na eksploracji zapomnianych i niedostępnych dla większości osób budowli i elementów infrastruktury miejskiej. 

Mimo, iż zwiedzanie miejsc opuszczonych to ciężki kawałek chleba i wiąże się z szeregiem zagrożeń, swego rodzaju moda na zwiedzanie szpitali, starych fabryk, elektrowni czy sierocińców cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego, że nagranie dokumentujące podróż w głąb opustoszałego oceanarium w ciągu kilku dni zostało wyświetlone blisko 5 milionów razy.

Youtuberka natknęła się pozostałości zwierząt prezentowanych niegdyś w akwarium

Pewna amatorka speleologii miejskiej z Francji, która na koncie na TikToku ma ponad 720 tys. obserwujących, opublikowała na swoim profilu w mediach społecznościowych zapowiedź nowego filmu. Krótkie nagranie z mrożącej krew w żyłach wycieczki przedstawia wnętrze opuszczonego akwarium w Hiszpanii.

- Będziecie w kompletnym szoku, kiedy to zobaczycie – napisała autorka filmu.

Klip umieszczony na profilu "Juj' Urbex” ukazuje młodą kobietę wchodzącą przez okno opuszczonego akwarium. Miejsce, które niegdyś stanowiło atrakcję dla miłośników morskich stworzeń, popadło w ruinę i dziś przywodzi na myśl sceny z filmów grozy.

W następnych sekundach filmu widać cały wachlarz martwych mieszkańców oceanów - od rozkładających się zwłok rekina po pozostałości ryb czy ogromnej kałamarnicy. Budzi to skojarzenia z obrazami przedstawiającymi następstwa apokalipsy.

Juliette nie ujawniła dokładnie, gdzie znajduje się opuszczone akwarium, więc nie wiadomo, jak długo było zamknięte ani jaka historia się za nim kryła. Niemniej jednak szczątki dawnych "mieszkańców" tego miejsca podziałały na wyobraźnię widzów, którzy z przerażeniem przyglądali się znaleziskom w akwariach.

Wideo, które prezentujemy poniżej, przeznaczone jest jedynie dla osób o mocnych nerwach. Oglądacie je na własną odpowiedzialność! 

Źródło: tiktok/Juj’Urbex

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami