Swiatzwierzat.pl
Żołnierze z Ukrainy

youtube/dogwithblog

Żołnierze z Ukrainy zaopiekowali się bezpańskim szczeniaczkiem. "Teraz będzie nas chronił"

28 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Chociaż obecnie większość informacji podawanych w mediach tematycznie oscyluje wokół ludzkich dramatów, do sieci trafiło nagranie ukazujące pokrzepiający gest żołnierzy z Ukrainy. Obrońcy kraju, którzy stanęli na pierwszej linii frontu, zaopiekowali się bezpańskimi szczeniaczkami. Jeden z nich dostał na imię Rambo.

Od czwartku, od kiedy rozpoczęła się rosyjska agresja na Ukrainę, trwają brutalne walki. Setki tysięcy uchodźców, którym nierzadko towarzyszą zwierzęta domowe, ucieka poza granice kraju owładniętego wojną. Na ich twarzach maluje się strach, smutek, zagubienie i zmęczenie. Za każdym z nich stoi historia, która wywołuje nieznane dotąd emocje.

Ukraińscy żołnierze przygarnęli psie rodzeństwo

Tymczasem w mediach społecznościowych pojawiają się wzruszające posty. Jeden z nich należał do ukraińskich żołnierzy, stojących na jednym z posterunków wojskowych. Okazuje się, że do ich oddziału dołączyli czworonożni towarzysze broni, którzy "chronią" ich przed nieprzyjacielem.

Pewien czas temu żołnierze z Ukrainy zauważyli ciężarną suczkę błąkającą się w pobliżu posterunku. Kiedy wydała na świat potomstwo, wszystkim zrobiło się żal nowo narodzonych szczeniąt i postanowili się nimi zaopiekować.

Spośród trzech maluchów, samiec o czarnym futerku wzbudził w żołnierzach szczególną sympatię. Szczeniak najchętniej w ogóle nie rozstawałby się ze swoimi wybawicielami. Chociaż wciąż jest nieco bojaźliwy, w przeciwieństwie do swojego rodzeństwa, nie ma zamiaru ukrywać się w kuchni i woli siedzieć w okopie.

Rosyjskie pociski wybuchły na terenie ogrodu zoologicznego w Charkowie. Część zwierząt nie żyje

Rosyjskie pociski wybuchły na terenie ogrodu zoologicznego w Charkowie. Część zwierząt nie żyje

CZYTAJ DALEJ

Rambo na posterunku

Zważywszy na niezwykłą czujność i bojową postawę, dzielny psiak dostał na imię Rambo, od bohatera serii filmów sensacyjnych z Sylvestrem Stallone.

- Przygarnęliśmy go na posterunek, żeby nie siedział na mrozie. Teraz będzie nas chronił. Ma dobry słuch. Ostrzeże nas jak będzie zbliżał się ktoś obcy - żartują żołnierze.

Źródło: youtube/Dog with Blog

ZIMOWY QUIZ: Czy znasz wszystkie tajemnice zwierząt?

Pytanie 1 z 8

Które zwierzęta NIE zapadają w sen zimowy?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >