Swiatzwierzat.pl
Emil

facebook/OTOZ Animals

Całe życie spędził na ciężkim łańcuchu. Tak wyglądała męka małego kundelka

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Kolejny pies został odebrany nieodpowiedzialnym właścicielom. Pomorski oddział OTOZ Animals zerwał łańcuch, do którego przykuty był 3-letni kundelek. Przyjazny czworonóg znał wyłącznie życie na uwięzi.

W gminie Linia w woj. pomorskim odbyła się interwencja Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Inspektorzy podjęli decyzję o przejęciu opieki nad niewielkich rozmiarów kundelkiem, który otrzymał imię Emil.

Kundelek przykuty do ciężkiego łańcucha

Tak, jak w przypadku większości psów trzymanych na łańcuchu, zadaniem kundelka było pilnowanie podwórka. Jednakże opiekunowie nie odwdzięczali mu się dobrocią za ciężką pracę w pocie czoła.

Pomimo nasilających się upałów mały kundelek mógł zapomnieć o świeżej wodzie w misce. Jego właściciela nie interesowała również jątrząca się rana na szyi i udzie psa.

Ponadto, Emil nie miał zapewnionego odpowiedniego schronienia. Prowizoryczna buda była dziurawa i pozbawiona dna, dlatego nie spełniała swojej funkcji.

Przyszedł jednak długo wyczekiwany dzień w życiu Emila. Męczarnia zwierzęcia wreszcie dobiegła końca. Radosny i garnący się do ludzi pupil trafił do schroniska Dąbrówka koło Wejherowa. Wolontariusze zrobią wszystko, co w ich mocy, by znaleźć dla niego dobrego i troskliwego opiekuna.

Znalezisko

Zaalarmował ich smród. Rozkładające się szczątki bydła na terenie Nadleśnictwa Bartoszyce

CZYTAJ DALEJ

Tysiące zwierząt wciąż czeka na pomoc

W misję inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wpisana jest nieustanna walka o ratowanie podopiecznych i poprawa jakości ich życia. Bardzo często pracują od rana do wieczora, niosąc pomoc braciom mniejszym.

Nie oznacza to, że liczba zwierząt w potrzebie maleje. W roku 2020 podczas interwencji dotyczących niehumanitarnego traktowania zwierząt odebrano aż 2482 czworonogi.

W bieżącym roku sytuacja nie wygląda lepiej. Jak tłumaczą, tylko w pierwszym kwartale w wyniku interwencji odebrano 432 zmarzniętych, zagłodzonych, maltretowanych zwierząt. Zostały one przewiezione do specjalistycznych placówek, gdzie wolontariusze i lekarze uczą je żyć na nowo.

Wierzymy, że najbliższe miesiące bądź lata przyniosą oczekiwane zmiany i nowelizację Ustawy o Ochronie Zwierząt, która ureguluje sytuację zwierząt trzymanych na łańcuchach. Pamiętajmy, że pies przykuty do budy cierpi - fizycznie i psychicznie. Łańcuch to dla niego prawdziwe więzienie.

Zobacz zdjęcia:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >