Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kiedy następnym razem zobaczysz w domu pająka, nie zabijaj go. Oto dlaczego
Monika Krupska
Monika Krupska 11.05.2021 02:00

Kiedy następnym razem zobaczysz w domu pająka, nie zabijaj go. Oto dlaczego

pajak
pixabay/Peggychoucair

Pająki. Jak to właściwie jest z pająkami? Czy można je zabijać, a może lepiej wypuścić i dać im drugie życie? Choć pająki nie są miłymi gośćmi w domu i wiele osób panikuje na ich widok, spotykając je lepiej nie działać instynktownie i nie traktować je kapciem. Pająki to żywe stworzenia, które zasługują na życie. Poniżej przedstawiamy Wam kilka powodów, dlaczego lepiej ich nie zabijać.

Nie wszyscy wierzą w zabobony, jednak czasem są one dobrym wytłumaczeniem różnych sytuacji. Pająki także doczekały się swoich przesądów. Lepiej ich nie zabijać...

Dlaczego nie należy zabijać pająków? Zabobony

1. Jeden z przesądów mówi o niezabijaniu pająków, jeśli chcemy cieszyć się dobrą pogodą. Zabicie pająków zwiastuje deszcz.

2. Kolejny mówi o dobrobycie panującym w domu. Jeśli w mieszkaniu żyją pająki, na pewno tej rodzinie dobrze się wiedzie.

3. Zabicie pająka ma przynieść nieszczęście, symbolizuje niezgodę i straty finansowe. Zabicie zwierzęcia w nowym domu zwiastuje klęskę.

4. Wspinający się pająk do góry oznacza spełnienie naszych planów. Także spotkanie go na naszym ubraniu czy dłoni, mówi o nadchodzącym szczęściu.

5. Z kolei upadem pająka z sieci na podłogę oznacza nieszczęście.

Pająk w domu

Pająki unikają człowieka i zakładając sieć w domu, nie planują złapania go do niej. Polują jednak na inne owady, które często irytują domowników, a także mogą przenosić różne choroby. Można powiedzieć, że pająki ochraniają człowieka przed niebezpieczeństwem, a nie czyhają na jego życie.

Pajęczaki stanowią ważną część ekosystemu, pozbywając się dla nas szkodników. Większość napotkanych przez nas pająków w naszych domach, nie zrobi nam żadnej krzywdy. Zamiast zabijać je kapciem, lepiej wypuścić je na zewnątrz. Nie tylko nie zabijemy niewinnego stworzenia, ale i wierząc w zabobony nie ześlemy na siebie nieszczęścia.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?