Swiatzwierzat.pl
pixabay/Peggychoucair

pixabay/Peggychoucair

Kiedy następnym razem zobaczysz w domu pająka, nie zabijaj go. Oto dlaczego

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Pająki. Jak to właściwie jest z pająkami? Czy można je zabijać, a może lepiej wypuścić i dać im drugie życie? Choć pająki nie są miłymi gośćmi w domu i wiele osób panikuje na ich widok, spotykając je lepiej nie działać instynktownie i nie traktować je kapciem. Pająki to żywe stworzenia, które zasługują na życie. Poniżej przedstawiamy Wam kilka powodów, dlaczego lepiej ich nie zabijać.

Nie wszyscy wierzą w zabobony, jednak czasem są one dobrym wytłumaczeniem różnych sytuacji. Pająki także doczekały się swoich przesądów. Lepiej ich nie zabijać...

Dlaczego nie należy zabijać pająków? Zabobony

1. Jeden z przesądów mówi o niezabijaniu pająków, jeśli chcemy cieszyć się dobrą pogodą. Zabicie pająków zwiastuje deszcz.

2. Kolejny mówi o dobrobycie panującym w domu. Jeśli w mieszkaniu żyją pająki, na pewno tej rodzinie dobrze się wiedzie.

3. Zabicie pająka ma przynieść nieszczęście, symbolizuje niezgodę i straty finansowe. Zabicie zwierzęcia w nowym domu zwiastuje klęskę.

4. Wspinający się pająk do góry oznacza spełnienie naszych planów. Także spotkanie go na naszym ubraniu czy dłoni, mówi o nadchodzącym szczęściu.

5. Z kolei upadem pająka z sieci na podłogę oznacza nieszczęście.

Sarenka

Przez własną bezmyślność skrzywdzili maleńkie sarenki. Karmili je krowim mlekiem

CZYTAJ DALEJ

Pająk w domu

Pająki unikają człowieka i zakładając sieć w domu, nie planują złapania go do niej. Polują jednak na inne owady, które często irytują domowników, a także mogą przenosić różne choroby. Można powiedzieć, że pająki ochraniają człowieka przed niebezpieczeństwem, a nie czyhają na jego życie.

Pajęczaki stanowią ważną część ekosystemu, pozbywając się dla nas szkodników. Większość napotkanych przez nas pająków w naszych domach, nie zrobi nam żadnej krzywdy. Zamiast zabijać je kapciem, lepiej wypuścić je na zewnątrz. Nie tylko nie zabijemy niewinnego stworzenia, ale i wierząc w zabobony nie ześlemy na siebie nieszczęścia.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Monika KrupskaAutor

Redaktor prowadzą swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >