Swiatzwierzat.pl
Sarenka

facebook/Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu

Przez własną bezmyślność skrzywdzili maleńkie sarenki. Karmili je krowim mlekiem

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Mówi się, że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Historia sarniego rodzeństwa jest idealnym dowodem na to, jak skrajna nieodpowiedzialność i ludzka bezmyślność może doprowadzić do tragedii. Jedna z dwóch sarenek zmarła. To rezultat nieodpowiedniej opieki nad zwierzętami.

W sobotę do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu trafiły dwie maleńkie sarenki w bardzo poważnym stanie. Zwierzęta zabrane od mamy z łąki stały się żywą atrakcją w przydomowym ogródku. Ludzie, którzy postanowili im "pomóc", w rzeczywistości wyrządzili im niewyobrażalną krzywdę.

Sarny karmione krowim mlekiem

Zaledwie tygodniowe biedaczki karmione były krowim mlekiem, które zaszkodziło im w prawidłowym rozwoju. Oseski z każdym dniem coraz bardziej podupadały na zdrowiu.

- Jedna nie wstaje, wygląda jak po wypadku... Druga płacze, woła "mamo"… Przed nami ciężkie chwile - relacjonowali przed kilkoma dniami opiekunowie małych sarenek.

Niestety, los okazał się okrutny i niesprawiedliwy. Zwierzątko z niedowładem kończyn nie udało się uratować. Jego śmierć jest przykrą konsekwencją niedoinformowania i braku wyobraźni tymczasowych opiekunów, którzy próbowali pomagać przyrodzie na siłę.

Druga z saren, nazwana Gabi, wciąż walczy. Jej opiekunowie są dobrej myśli i z zadowoleniem obserwują, jak przybiera na wadze.

Owczarek niemiecki

Zabrał owczarka na zakupy. Nagle pies nie wytrzymał napięcia, nagranie stało się hitem w sieci

CZYTAJ DALEJ

"Ratujmy Gabulki razem. Okaż Im serce, nie zostawiaj"

Pracownicy Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu apelują o wsparcie darczyńców. To dopiero początek zaciętej walki o życie maluszków.

Sarenki znajdują się pod całodobową opieką ekspertów. Muszą być karmione nawet, co 2-3 godziny, a bez specjalistycznego koziego mleka nie będą miały szansy dorosnąć.

Nie pozwólmy, by los zabrał im szczęśliwe dzieciństwo.
Są zdane wyłącznie na serca dobrych ludzi, dlatego serdecznie zachęcamy do wpłacenia symbolicznej złotówki na zbiórkę dla maluszków. Link pozostawiamy tutaj.

Zobacz zdjęcia i nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >