Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Joe Biden przekazał radosne wieści. Poznajcie nowego strażnika Białego Domu
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 21.12.2021 01:00

Joe Biden przekazał radosne wieści. Poznajcie nowego strażnika Białego Domu

Joe Biden
MANDEL NGAN/AFP/East News

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden i pierwsza dama Jill Biden ogłosili, iż Biały Dom zyskał nowego mieszkańca. Amerykańska para prezydencka zdecydowała się przyjąć w prezencie szczeniaka. Ich nowy pupil to owczarek niemiecki o imieniu Dowódca.

Joe Biden jest prawdziwym miłośnikiem psów. Wraz z objęciem przez niego funkcji prezydenta do Białego Domu wprowadziły się dwa owczarki niemieckie - Champ i Major. Po serii incydentów z pogryzieniami pracowników psiaki musiały jednak zostać wysłane na przymusowe szkolenie.

Prezydent Stanów Zjednoczonych ma nowego psa

W czerwcu 2021 roku prezydent Biden doświadczył osobistej tragedii. Po 13 wspólnie spędzonych latach Champ przeszedł przez Tęczowy Most. W oświadczeniu wydanym przez Biały Dom para prezydencka przyznała, że psiak był cenionym, wiernym kompanem uwielbianym przez całą rodzinę.

- Kochamy naszego słodkiego, dobrego chłopca, zawsze będziemy za nim tęsknić - wyznali właściciele ze smutkiem.

Po śmierci Champa drugi pies, młodszy i pełen energii Major został sam. Nic jednak nie zapowiadało tego, by wkrótce miał do niego dołączyć nowy członek rodziny. A jednak, tuż przed świętami Bożego Narodzenia na trawniku przed Białym Domem dostrzeżono bawiącego się szczeniaka.

Witaj, Dowódco!

Doniesienia o nowym pupilu zostały potwierdzone przez Michaela LaRosę, sekretarza prasowego Joe Bidena, a na oficjalnym profilu prezydenta USA na Twitterze pojawił się uroczy film przedstawiający owczarka niemieckiego.

Szczeniak nazywa się „Dowódca” i był prezentem urodzinowym dla prezydenta od jego brata Jamesa Bidena i szwagierki Sary Biden. Biden obchodził swoje 79. urodziny 20 listopada.

A co z kotem?

Kilka miesięcy temu w jednej z rozmów z dziennikarzami Bidenowie przyznali, że do Białego Domu wprowadzi się także kot, lecz jak dotąd po mruczku nie ma ani śladu. Jak podaje CNN, LaRosa potwierdził, że kotka dołączy do rodziny w styczniu 2022 roku. Obecnie znajduje się pod opieką znajomych.

Z uwagi na zaawansowany wiek amerykańskiego prezydenta wiele osób wyraziło zdumienie decyzją adopcji kolejnych zwierzaków. Miejmy nadzieję, że energiczne szczenię pozytywnie wpłynie na zdrowie i kondycję jego właściciela.

Zobacz nagranie:

Źródło: twitter/POTUS

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami