Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Pracownicy zoo przyłapali nieuchwytne zwierzęta. Miłość wisi w powietrzu
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 01.05.2024 11:16

Pracownicy zoo przyłapali nieuchwytne zwierzęta. Miłość wisi w powietrzu

rysie w zoo
Fot. facebook.com/ ZOO Wrocław

Personel zoo zamieścił w social mediach niesamowite nagranie. Zwierzęta, które zwykle pozostają nieuchwytne, dały się przyłapać na romantycznych chwilach. Dzięki niemu opiekunowie tych niezwykłych stworzeń zapewnili odwiedzających, że te dzikie koty mieszkają na wybiegu, jednak najczęściej za dnia śpią wysoko w koronach drzew.  

Gdzie schowały się zwierzęta w zoo?

Ogrody zoologiczne cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza wśród najmłodszych. Dzięki fantastycznie zorganizowanym wybiegom możemy podziwiać wiele zwierząt niemal w odwzorowanym, naturalnym środowisku. Bywa niestety tak, że podchodząc do danego miejsca, w którym przebywają mieszkańcy placówki, teren wydaje się zupełnie pusty. Pomimo starań, by wypatrzeć osobnika, niestety często się to nie udaje. Tym bardziej jest to trudniejsze, gdy gatunek prowadzi nocny tryb życia. 

Dlatego też pracownicy zoo prowadzą w mediach społecznościowych kronikę z życia dzikich zwierząt. Zamieszczają wiele zdjęć i filmów, dzięki którym możemy oglądać ich ciekawe zachowania. Opiekunom udaje się uchwycić te piękne chwile, ponieważ spędzają ze swoimi podopiecznymi wiele godzin. Tym razem nagrali koty, których zwykle nie da się dojrzeć.

"Pracy weterynarzy daleko do obrazków z Animal Planet". Szczerze o weterynarii Dziecko nie mogło przestać płakać. Tak zareagował na to kot

"Nie ma rysi" - to najczęstsze zdanie jakie słyszą pracownicy zoo

Nagranie przedstawia rysie przyłapane na porannej toalecie. Za takim zachowaniem u tego gatunku kryje się coś więcej. Dzikie koty w ten sposób okazują sobie miłość. Pracownicy zoo nie kryją radości. Każdy nowy osobnik jest na wagę złota.

Odwiedzający włocławskie zoo miłośnicy zwierząt często nie mogą dostrzec tych majestatycznych kotów na wybiegu. Rysie z powodu prowadzenia nocnego trybu życia w ciągu dnia urządzają sobie drzemkę. Ich ulubionym miejscem do tej czynności są korony drzew. Pracownicy ogrodu specjalnie przygotowali im bardzo zadrzewiony teren, aby choć po części czuły się jak w naturalnym środowisku.

Rysie to zwierzęta objęte ochroną gatunkową

Choć rysie w zoo mają się bardzo dobrze, to niestety gatunek ten jest nadal mocno zagrożony. Od 1995 roku objęty jest ścisłą ochroną. W warunkach naturalnych, poza zagrożeniami dla młodych ze strony innych drapieżników, ryś nie ma wrogów. Głównym zagrożeniem jest więc dla niego człowiek i jego działalność. 

Nagranie pokazuje, jak bliskie naszym sercom są rysie. Wiele osób angażuje się w odbudowę populacji tych dzikich kotów. Odwiedzający zoo miłośnicy zwierząt postanowili skomentować rzadkie nagranie. Cieszą się, że w końcu, choć w ten sposób mogli zobaczyć mieszkańców pięknego wybiegu. Liczą, że niebawem pojawią się na świecie ich małe kopie. 

  • “To jest kot i łatwo nie da się znaleźć. Trzeba się trochę natrudzić, żeby pocieszyć się jego obecnością”,
     
  • “Piękne nasze rysie”,
     
  • “Piękny obraz”,
     
  • “Romeo i Julia”.
Tagi: Ryś ZOO Nagranie