Swiatzwierzat.pl
Ryby na ulicach

facebook/Kataklizmy w Polsce i na świecie

Podtopienia na północy Polski. Ulicami popłynęły ryby, widok nie z tej ziemi

13 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Wystarczyła jedna burza, aby kolejne miasta w północnej Polsce znalazły się pod wodą. Strażacy od blisko doby nieprzerwanie walczą ze skutkami żywiołu. Ulicami Szczecina oraz okolicznych miejscowościach wciąż płyną potoki, a wraz z nimi... zwierzęta.

Kilka godzin temu na mediach społecznościowych pojawiło się fascynujące nagranie, które mogło wprawić niejedną osobę w osłupienie. Mowa o filmie autorstwa Anny Modrzejewskiej- Lipnickiej, dokumentującym całkiem zabawny efekt podtopień.

Ryby popłynęły z nurtem

Jak wyjaśnili administratorzy strony "Kataklizmy w Polsce i na świecie", gdzie upubliczniono wideo, w trakcie ulew niektóre zwierzęta mogły nacieszyć się smakiem wolności. Mowa o ozdobnych karpiach japońskich, które niespodziewanie znalazły się na jednej z ulic.

Krótki materiał filmowy przedstawia ryby płynące przez miejscowość Mierzyn, przylegającej do szczecińskiego osiedla Gumieńce. Można się domyślić, skąd najprawdopodobniej pochodzą.

- Wczoraj, tj. 1 lipca, w wyniku ulewnych opadów deszczu po ulicach zaczęły pływać ryby, a konkretnie karpie koi. Niejadalne, uciekły komuś ze stawu/oczka wodnego - czytamy na Facebooku.

Torba

Szczeniak zapakowany w torbę i porzucony na parkingu. Był przy nim tylko list

CZYTAJ DALEJ

Karpie na gigancie

Nietypowa scena uwieczniona na nagraniu rozbawiła tysiące internautów z całej Polski. Niemal natychmiast w sekcji komentarzy pojawiły się zaproszenia na wspólne wędkowanie oraz dyskusje dotyczące rzekomej niejadalności owego gatunku ryb.

- Trzeba było jechać z wędką i podbierakiem - zażartował jeden z internautów.

- Pierwsze co pomyślałam, jak to zobaczyłam że jakiś pies albo kot się topi i zamiast nagrywać biegłabym go wyciągać. Na szczęście to tylko ryby - przyznaje inna osoba.

Pozostaje pytanie, czy właściciel ryb zainteresuje się dalszym losem swoich podopiecznych i uda mu się schwytać ryby, nim na miejscu stawią się zapaleni wędkarze? Czy może ktoś z mieszkańców Szczecina i okolic rozpoznaje zguby uwiecznione na filmie?

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas


Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

Czytaj więcej >

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >