Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Podtopienia na północy Polski. Ulicami popłynęły ryby, widok nie z tej ziemi
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 24.03.2022 18:43

Podtopienia na północy Polski. Ulicami popłynęły ryby, widok nie z tej ziemi

Ryby na ulicach
facebook/Kataklizmy w Polsce i na świecie

Wystarczyła jedna burza, aby kolejne miasta w północnej Polsce znalazły się pod wodą. Strażacy od blisko doby nieprzerwanie walczą ze skutkami żywiołu. Ulicami Szczecina oraz okolicznych miejscowościach wciąż płyną potoki, a wraz z nimi... zwierzęta.

Kilka godzin temu na mediach społecznościowych pojawiło się fascynujące nagranie, które mogło wprawić niejedną osobę w osłupienie. Mowa o filmie autorstwa Anny Modrzejewskiej- Lipnickiej, dokumentującym całkiem zabawny efekt podtopień.

Ryby popłynęły z nurtem

Jak wyjaśnili administratorzy strony "Kataklizmy w Polsce i na świecie", gdzie upubliczniono wideo, w trakcie ulew niektóre zwierzęta mogły nacieszyć się smakiem wolności. Mowa o ozdobnych karpiach japońskich, które niespodziewanie znalazły się na jednej z ulic.

Krótki materiał filmowy przedstawia ryby płynące przez miejscowość Mierzyn, przylegającej do szczecińskiego osiedla Gumieńce. Można się domyślić, skąd najprawdopodobniej pochodzą.

- Wczoraj, tj. 1 lipca, w wyniku ulewnych opadów deszczu po ulicach zaczęły pływać ryby, a konkretnie karpie koi. Niejadalne, uciekły komuś ze stawu/oczka wodnego - czytamy na Facebooku.

Karpie na gigancie

Nietypowa scena uwieczniona na nagraniu rozbawiła tysiące internautów z całej Polski. Niemal natychmiast w sekcji komentarzy pojawiły się zaproszenia na wspólne wędkowanie oraz dyskusje dotyczące rzekomej niejadalności owego gatunku ryb.

- Trzeba było jechać z wędką i podbierakiem - zażartował jeden z internautów.

- Pierwsze co pomyślałam, jak to zobaczyłam że jakiś pies albo kot się topi i zamiast nagrywać biegłabym go wyciągać. Na szczęście to tylko ryby - przyznaje inna osoba.

Pozostaje pytanie, czy właściciel ryb zainteresuje się dalszym losem swoich podopiecznych i uda mu się schwytać ryby, nim na miejscu stawią się zapaleni wędkarze? Czy może ktoś z mieszkańców Szczecina i okolic rozpoznaje zguby uwiecznione na filmie?

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!