Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie ilustracyjne

unsplash/🇸🇮 Janko Ferlič

Porzucony noworodek cudem przeżył. Życie zawdzięcza psiej rodzinie

3 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Mieszkańcy Indii odnaleźli w polu nagą dziewczynkę, jeszcze z pępowina przy ciele. Fakt, że przeżyła, pomimo panującej na zewnątrz mroźnej temperatury, okrzyknięto cudem. Gdyby nie bezpańska suczka oraz miot szczeniąt, które otuliły maleństwo, nie udałoby się utrzymać dziecka przy życiu.

Do niewiarygodnego zdarzenia doszło w grudniu 2021 roku w prowincji Chattisgarh w Indiach. Porzucony przez matkę noworodek został skazany na pewną śmierć, jednakże zanim doszło do tragedii, przy jego boku pojawili się czworonożni wybawcy.

Psia rodzina przyjęła ludzkie dziecko

Dziewczynka, której nadano imię Akanksha, zawdzięcza życie wiejskiej suczce oraz jej młodym. Psia mama, która niedawno urodziła, instynktownie zajęła się porzuconym maleństwem i nie pozwoliła, by umarło. Otuliła je własnym ciałem, dzięki czemu dziewczynka przespała całą noc w ciepłych objęciach.

Nazajutrz rozczulającą scenę ujrzał przechodzący nieopodal mieszkaniec sąsiedniej wioski. Zaalarmowało go głośne kwilenie dochodzące z psiego legowiska. Kiedy ujrzał ludzkie dziecko pośród szczeniaków, niezwłocznie powiadomił odpowiednie służby.

- O 11 rano zobaczyliśmy nowo narodzoną dziewczynkę, która płakała i leżała obok szczeniąt. Wpadliśmy w panikę i poinformowaliśmy pogotowie - powiedział Munnalal Patel, jeden z mieszkańców.

Szop pracz

Szopy pracze w natarciu. Szkodniki o uroczym pyszczku coraz częściej grasują w Polsce

CZYTAJ DALEJ

Nowo narodzona dziewczynka cudem przeżyła

Akanksha została przewieziony do szpitala, a następnie przekazana pod opiekę organizacji Child Line Project. Jak się okazuje, dzięki troskliwej suczki, dziecku nic się nie stało i jest całkowicie zdrowe. To cud, zważając na fakt, iż bezpańskie psy w okolicy są z reguły głodne i zamiast zaopiekować się dzieckiem, prędzej mogłyby je zaatakować.

Lokalne służby wszczęły dochodzenie. Rodzice porzuconego niemowlęcia są poszukiwani.

Jednym z najbardziej aktualnych problemów w Indiach jest sprzedaż bądź porzucanie przez matki własnych dzieci. Niechcianymi dziećmi są przede wszystkim dziewczynki. Powodów, że przeciętni indyjscy rodzice z niechęcią witają na świecie nowonarodzoną córkę, jest wiele - począwszy od olbrzymich kosztów związanych z jej wychowaniem, przygotowaniem do pełnienia roli żony, czy wydaniem za mąż, a kończąc na obawie samotnej starości. Aby zapobiec narodzinom dziewczynek, w Indiach praktykowana jest selektywna aborcja ze względu na płeć.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: emmasdiary.co.uk, kulturaliberna.pl

ZIMOWY QUIZ: Czy znasz wszystkie tajemnice zwierząt?

Pytanie 1 z 8

Które zwierzęta NIE zapadają w sen zimowy?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >