Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Przerażające sceny podczas protestu w Holandii. Uzbrojeni policjanci z psami rozgonili tłum
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 24.03.2022 18:50

Przerażające sceny podczas protestu w Holandii. Uzbrojeni policjanci z psami rozgonili tłum

Policyjny pies zaatakował protestującego
Twitter/Guerrilla Reporters

W stolicy Holandii zorganizowano nieautoryzowany protest przeciwko restrykcjom COVID-19. Nielegalna demonstracja została brutalnie stłumiona przez policję. Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym policyjny pies szarpie jednego z uczestników protestu.

Jak informuje stołeczny ratusz, w niedzielę, 2 grudnia 2022 roku na placu Museumplein w Amsterdamie zebrał się co najmniej 10 tysięczny tłum obywateli sprzeciwiającym się obostrzeniom, jakie wprowadził holenderski rząd w związku z panującą epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Na przemarsz nie wyrażono zgody.

Policja stłumiła demonstrację przeciwko obostrzeniom sanitarnym

Pomimo zakazu przeprowadzenie demonstracji organizator zebrania Michel Reijinga nie odwołał wydarzenia. Oficjalnie jednak wezwał obywateli do przybycia celem wypicia wspólnej kawy. związku z zagrożeniem rozprzestrzenienia się wirusa pośród zebranego tłum po godzinie 13 burmistrz miasta Femke Halsema wydał nakaz, aby demonstrację przerwać. Na miejscu pojawiły się wzmocnione siły policyjne uzbrojone w pałki i armatki wodne. Wkrótce doszło do starć między funkcjonariuszami a demonstrantami.

Pies policyjny rzucił się na demonstranta

Policja musiała użyć siły, aby zmusić uczestników protestu do opuszczenia placu Museumplein. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania ukazujące brutalne rozpędzanie tłumu przez służby przy pomocy pałek policyjnych.

Część uczestników nielegalnego zgromadzenia zostało zaatakowanych przez psy policyjne, czego dowodem jest nagranie opublikowane przez serwis disclose.tv. Na filmie widać, jak policjanci stracili kontrolę nad zwierzęciem. Wyszkolony owczarek niemiecki gryzie jednego z demonstrantów, a funkcjonariusze nie są w stanie rozewrzeć mu szczęk. Podobna sytuacja rozgrywa się na dalszym planie.

Łącznie aresztowano 30 osób w związku z zakłócaniem porządku, napaścią na funkcjonariuszy i nielegalne posiadanie broni. 4 policjantów zostało rannych. Chociaż wydarzenie zostało przerwane, według dziennika „De Telegraaf” organizatorzy demonstracji przeciwko pandemicznym obostrzeniom zapowiadają kolejny protest. Ma on się odbyć w tym samym miejscu 16 stycznia.

Zobacz nagranie:

Źródło: WP Wiadomości

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi: Pies Policja