Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Ponad 6-metrowy wąż podpłynął pod łódkę z turystami. Przez przejrzystą wodę trudno było go nie dostrzec
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 30.09.2023 15:24

Ponad 6-metrowy wąż podpłynął pod łódkę z turystami. Przez przejrzystą wodę trudno było go nie dostrzec

Gigantyczny wąż pływał wokół łodzi
Gigantyczny wąż pływał wokół łodzi, fot. Facebook/Célio ARAÚJO

Dla przewodnika turystycznego miała to być kolejna wycieczka nad rzekę. Ku jego zaskoczeniu, nie była to jednak zwyczajna wyprawa. Turyści pod taflą wody zauważyli cień. Mackowata ciemna sylwetka płynęła za ich łódką. Kilkumetrowy stwór czaił się w wodzie – porażające nagranie pokazuje, że turyści byli o krok od tragedii.

Turyści zobaczyli cień krążący wokół ich łodzi

Co roku tysiące turystów z całego świata przyjeżdża nad tę rzekę, aby doświadczyć niesamowitej przygody w krystalicznie czystych wodach, otoczonych bujnymi lasami. Jednak podczas jednej z ostatnich wypraw, grupa turystów doświadczyła czegoś, czego nie spodziewali się zobaczyć.

Niesamowite zjawisko miało miejsce na początku tygodnia, kiedy to doświadczony przewodnik turystyczny prowadził podekscytowaną grupę nad brzeg rzeki. Mimo że mężczyzna pracuje w tej okolicy od ponad dwudziestu lat, ta wycieczka była dla niego absolutnie wyjątkowa.

Na oczach niczego niepodejrzewających turystów, pod wodą ukazała się ciemna sylwetka.  Wąż wił się przeraźliwie wokół łodzi. Anakonda, która pojawiła się niespodziewanie tuż pod powierzchnią wody, była olbrzymia! Szacuje się, że miała aż 6 metrów długości, co jest naprawdę niezwykłym rozmiarem, nawet dla tych potężnych węży.

wonsz rzeczny (1).jpg
Anakonda krążyła wokół łodzi turystycznej, fot. Facebook/Célio ARAÚJO
76 dni walczyła o życie, lekarze zignorowali objawy u 9-latki. Matka miała przeczucie od początku

Turyści zachwyceni wyjątkowym widokiem anakondy. "To rzadkość"

Anakondy słyną z tego, że są skryte i trudne do zauważenia, zwłaszcza gdy ukrywają się w gęstych zaroślach. Ale ta, która pojawiła się w brazylijskiej rzece Sucuri, dała turystom pełną okazję do obserwacji jej potężnej sylwetki. Przewodnik, Célio Araújo, chętnie podzielił się swoim zachwytem z mediami.

Minęło trochę czasu, odkąd miałem okazję zobaczyć coś takiego. To zawsze jest rzadkość. Turyści byli naprawdę podekscytowani, gdy ujrzeli to pływające zwierzę – mówi dla portalu thedodo.com.

Przygoda ta nie tylko dostarczyła emocji turystom, ale również miała na celu zwiększenie świadomości i szacunku do tych fascynujących zwierząt. Anakondy są często postrzegane jako przerażające, ale w rzeczywistości są bardziej skłonne do pokojowego współistnienia z ludźmi, niż mogłoby się wydawać.

Przerażająca anakonda boi się Ciebie bardziej, niż Ty jej

Célio podkreśla, że gdy anakonda spotka ludzi, jej pierwszą reakcją jest ucieczka, lub chowanie się w gęstych zaroślach czy pod wodą. Te wielkie węże zawsze zachowują dystans, a przewodnicy również dbają o to, by nie naruszać ich naturalnego środowiska. Dlatego też rzadko udaje się je dostrzec w ich naturalnym habitacie, co czyni spotkania z nimi jeszcze bardziej wyjątkowymi i fascynującymi dla tych, którzy w nich uczestniczą.

Dla turystów, którzy mieli niesamowite szczęście ujrzeć ogromną anakondę nad rzeką Sucuri, to doświadczenie było początkowo przerażające, ale jednocześnie niezwykle ekscytujące. Spotkanie z tym imponującym wężem było rollercoasterem emocji. Pomimo pierwszej reakcji, z czasem zapanowała ogromna fascynacja tym majestatycznym stworzeniem i możliwość zobaczenia go w całej swojej okazałości uznano za wyjątkowy dar od natury.

Źródło: thedodo.com