Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kot zwisał z okna na najwyższym piętrze. Sąsiedzi rozpoczęli rozpaczliwą akcję ratunkową, jest wideo
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 26.09.2023 13:32

Kot zwisał z okna na najwyższym piętrze. Sąsiedzi rozpoczęli rozpaczliwą akcję ratunkową, jest wideo

Kot wypadł z okna
Kot wypadł z okna, źródło: instagram.com/tribuanimalistaubuntu

Koty uwielbiają spędzać czas, obserwując życie toczące się za oknem. Jednak okazuje się, że zwyczaj ten może niebezpieczny. Przede wszystkim wtedy, kiedy właściciele czworonogów nie zadbają o porządne zabezpieczenie okna. Pewien mruczek, przez nieodpowiedzialne zachowanie jego opiekunów, niemalże stracił życie. Zwierzak ześlizgnął się z parapetu i zwisał z wysokości kilku pięter. 

Opieka nad kotem to coś więcej niż karmienie i sprzątanie kuwety

W teorii każdy wie, że posiadanie zwierzęcia wiąże się z wieloma obowiązkami. W przypadku kotów, poza karmieniem, niezaprzeczalnie jest to sprzątanie kuwety. Poza tym niektóre osobniki wymagają poświęcenia im czasu na pieszczoty i przytulanie. Jednak to nie koniec rzeczy, o które powinien zadbać każdy właściciel kota.

Równie ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo pupila. W domu, w którym mieszka czworonóg lubiący patrzeć przez okno lub spędzać czas na balkonie, powinny pojawić się zabezpieczenia przed wypadnięciem zwierzaka. W przeciwnym wypadku może dojść do ogromnej tragedii. Na własnej skórze przekonał się o tym pewien mruczek. 

Ukradła mięso ze sklepu, wszystko na oczach klientów. Gdy poznali powód, zmiękły im serca

Kot zwisał z okna, z wysokości kilku pięter

W tym miesiącu przypadkowi przechodnie dostrzegli przy jednym z bloków mieszkalnych bardzo niepokojący widok. Z okna na najwyższym piętrze zwisał kot. Zwierzak trzymał się parapetu jedynie przednimi łapkami. Z całą pewnością nie byłby w stanie wytrzymać w tej pozycji długo.

Na szczęście ludzie, którzy zobaczyli czworonoga w opresji, postanowili zareagować. Lokalna społeczność okazała się być bardzo empatyczna i zaradna. W mgnieniu oka znalazło się kilka koców, które wykorzystane zostały jako prototyp trampoliny, na której kot mógłby wylądować. 

Przez nieodpowiedzialność opiekuna kota, mogło dojść do tragedii

Ta historia zakończyła się szczęśliwie. Kot spadł na spontanicznie stworzoną konstrukcje z koców. Lądowanie okazało się być bezpieczne. Gdyby nie zaradni sąsiedzi, zwierzak mógłby skończyć o wiele gorzej.

Warto podkreślić, że otwarte okna mogą być zagrożeniem dla zdrowia i życia zarówno kotów, jak i psów. Niedawno doszło do podobnej tragedii w Gliwicach. Wtedy młody owczarek niemiecki stracił życie w wyniku upadku z wysokości. Dlatego każdy, kto posiada czworonoga, powinien zadbać o to, żeby nie miał on możliwości wychylenia się z parapetu.

Źródło: instagram.com/tribuanimalistaubuntu