Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-26T153849.368

YouTube.com @Rocky Mountain Squatch Organisation

Płynął po rzece i zobaczył „potwora". Nagranie dowodem na istnienie Wielkiej Stopy?

26 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Wielka Stopa od dekad fascynuje zarówno zwykłych ludzi jak i zawodowych poszukiwaczy tzw. kryptyd, czyli legendarnych zwierząt, których istnienia nie udało się jak dotąd udowodnić. Czy w amerykańskich lasach żyje nieznany gatunek ogromnych człowiekowatych? Do sieci trafiło nagranie, które może rozstrzygnąć spór.

Wielka Stopa to element amerykańskiego folkloru. Legendy o wielkich włochatych małpach, żyjących jakoby głęboko w lasach, rozpalają wyobraźnię odbiorców na całym świecie. Czy nowy film dowodzi prawdziwości legend? Czy udało się nagrać Wielką Stopę?

Maciej Mikołajczyk

Maciej Mikołajczyk mówi stop transportowi konnemu na trasie do Morskiego Oka

CZYTAJ DALEJ

Niezwykłe wideo znad rzeki Cass

Jak twierdzą członkowie organizacji Rocky Mountain Sasquatch Organisation (RMSO), zajmującej się poszukiwaniem Wielkiej Stopy, niezwykłe wideo zostało nadesłane przez pewnego mężczyznę, który płynął kajakiem po rzece Cass w stanie Michigan.

Na filmie widzimy dziwaczny kształt, przypominający nieco człowieka w rudawym kolorze, przechodzący przez rzekę. Nagranie nie jest najlepszej jakości i niska rozdzielczość utrudnia rozróżnianie szczegółów.

Eksperci są ostrożni

Część internautów twierdzi, że przez rzekę kroczy Wielka Stopa, niosąca na rękach jakiś przedmiot, a może nawet własne dziecko. Inni wskazują, że równie dobrze film może ukazywać po prostu człowieka, który poszedł wykąpać się w rzece. Na zbliżeniach wydaje się, że człowiek ów niesie psa, którego może chce przenieść na biwak po drugiej stronie rzeki.

Ekspert i członek RMSO, Kyle Shaw, jest bardzo ostrożny w ocenianiu, co właściwie widać na filmie.


- Nie mówię, że to Wielka Stopa, ale nie mówię też, że to nie jest Wielka Stopa - stwierdził dyplomatycznie. - Nie wiem, co to jest. Niestety, kiepska jakość nagrania nie pozwala jednoznacznie rozstrzygnąć, czy mamy do czynienia z nieznanym gatunkiem człowiekowatego.

Trwa gorąca dyskusja w Sieci

Niezwykły film, opublikowany na YouTube, szybko stał się hitem w Sieci. Obejrzało go już ponad 800 tys. osób. Podobnie jak Kyle, internauci nie mogą jednoznacznie rozstrzygnąć, co właściwie przechodzi przez rzekę.

- Wygląda jak facet w brodźcu, czyli takim specjalnym kombinezonie do chodzenia po wodzie - napisał jeden w internautów w komentarzu pod filmem.

- Przecież to tylko wujek Ned, znowu łazi po pijaku po rzece - śmieje się inny komentujący.

- To mężczyzna w brodźcu i w siatce na komary na głowie. Niesie psa przez rzekę, bo pewnie jest dla niego za głęboka - czytamy w kolejnym komentarzu.

A Wy jak myślicie - czy na tym filmie udało się uchwycić słynną Wielką Stopę? Napiszcie w komentarzach na Facebook, co uważacie.

Zobaczcie wideo i oceńcie sami:

Źródło: YouTube.com @Rocky Mountain Squatch Organisation

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >