Swiatzwierzat.pl
Bezpański pies kontra złodziej

facebook/LADbible

Bezpański pies ratuje kobietę przed napadem. Ugryzł złodzieja w pośladki

26 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Kamera monitoringu uchwyciła skandaliczne zajście na jednym z osiedli w Podgoricy. Uliczny złodziej skoczył na kobietę i próbował wyrwać jej torebkę. Na szczęście bezpański pies pozostał w pogotowiu i w ułamku sekundy ukarał chuligana.

Na nagraniu opublikowanym na Facebooku grupy Podgoricki Vremeplov, skupiającej mieszkańców stolicy Czarnogóry, widać mężczyznę w żółtej kurtce goniącego kobietę. Zuchwały złodziej tylko czekał na odpowiedni moment, aby napaść na kolejną ofiarę.

Rozbój w biały dzień

W przypływie adrenaliny chuligan nawet nie dostrzegł, że przez cały czas jest bacznie obserwowany przez bezpańskiego psa. Kiedy podszedł wystarczająco blisko, skoczył na kobietę od tyłu. Tak mocno szarpał za torebkę, którą niosła, że powalił ją na ziemię.

Jednakże, w tym momencie dzieje się nieprawdopodobna rzecz. Bezdomny czworonóg wyczuł niegodziwe intencje złodzieja i czym prędzej ruszył na ratunek bezbronnej kobiecie.

Niewielkich rozmiarów psiak próbował powstrzymać przestępcę, jednak siły były nierówne. Mimo to, sprytny maluch nie zamierzał mu odpuścić.

Postrzelony pies

Psi senior potraktowany jak żywa tarcza. Aktywiści: „Oczy nam się zaszkliły"

CZYTAJ DALEJ

Bohater dnia

Zwierzak postanowił posłuchać swojego pierwotnego instynktu i z całą siłą zatopił zęby w pośladkach opryszka! Zaskoczony agresor aż podskoczył do góry.


Złodziej szybko zorientował się, że nie warto aż tak ryzykować dla jednej torebki, dlatego zostawił kobietę i zaczął uciekać w panice. Na nagraniu widać, że zanim zniknął poza kadrem, rozwścieczony pies ugryzł go ostatni raz w kostkę.

Bezpański zwierzak został nazwany przez członków grupy „bohaterem dnia”. Internauci tłumnie chwalili go za nieustraszoną postawę i mieli nadzieję, że w ramach podziękowania kobieta przygarnęła go pod swój dach.

Zaskakujący moment można obejrzeć na nagraniu poniżej. Oby to bolesne w skutkach spotkanie oduczyło złodzieja kładzenia rąk na cudzej własności.

Źródło: webniusy.com

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >