Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-18T115627.176

YouTube @Adam Chodorowski

Do niecodziennych zdarzeń doszło nad Jeziorem Białym. Są pierwsze ofiary grasującego potwora

18 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Pani Izabela spędzała wraz z synem Szymonem spokojne wakacje nad Jeziorem Białym w malowniczej miejscowości Okuninka (woj. lubelskie). W jednej chwili idylla zmieniła się w koszmar.

Chłopiec wszedł do wody, śmigał na dmuchanej desce i wydawało się, że nie może już być fajniej. Niestety, nagle padł ofiarą ataku.

BeFunky-collage - 2021-07-18T112438.756

Nawet obrońcy zwierząt stracili mowę. Pies wyglądał jak z innej planety

CZYTAJ DALEJ

Chłopiec aż wrzasnął z bólu

O całym zdarzeniu poinformowała portal Widawa.net matka chłopca, pani Izabela. Według jej relacji Szymon pływał na dmuchanej desce, tzw. supie, po spokojnych z pozoru wodach Jeziora Białego. W pewnej chwili postanowił zejść z deski i popływać bezpośrednio w wodzie.

To był poważny błąd. Już po chwili Szymon wrzasnął przeraźliwie i zaczął szybko płynąć z powrotem do swojej deski. Wołał do matki, że coś go ugryzło.

Początkowo pani Izabela nie wierzyła w relację syna, ale gdy ten wyszedł na brzeg, okazało się, że faktycznie ma poharataną stopę. Ślady przypominały ugryzienie jakiegoś stworzenia. Pani Izabela od razu pomyślała o wielkim sumie.

Sum ludojad?

Sumy to drapieżne ryby, wyposażone w zęby. Osiągają bardzo duże rozmiary, nie jest więc wykluczone, że wyjątkowo duży sum ugryzł Szymona, gdy ten pływał w Jeziorze Białym.

Redakcja portalu Widawa.net potraktowała rewelacje pani Izabeli z przymrużeniem oka, pisząc o "sumie ludojadzie". Przyznała jednak, że teoria o wielkim sumie jest dość prawdopodobna, a w każdym razie przestrzegła swych czytelników przed drapieżnymi rybami, zamieszkującymi Jezioro Białe.

Jezioro Białe jest bardzo bogate w ryby. Poza sumami, występują w nim też m.in. karasie, ukleje, okonie, karpie i leszcze. Turyści powinni mieć się na baczności, by letnia kąpiel nie zakończyła się ugryzieniem, tak jak to miało miejsce w przypadku Szymona.

Źródło: Wlodawa.net

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >