Swiatzwierzat.pl
Kot adoptowany ze schroniska

youtube/Monty and Molly

Niechciany kot znalazł dom. Podziękował za ratunek w piękny sposób

26 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Kot, który urodził się ze zdeformowanym pyszczkiem, przez pierwsze kilka lat swojego życia był nazywany najbardziej niechcianym zwierzęciem w schronisku. Nikt nie chciał dać mu szansy. Dopiero para z Kopenhagi dostrzegła w nim nieodparty urok i postanowili przygarnąć pod swój dach. Jeszcze tej samej nocy kociak odwdzięczył się swoim nowym właścicielom za ratunek.

Poznajcie Monty'ego, czworonożnego mieszkańca stolicy Danii. Chociaż charakteryzuje go nietypowy wygląd, który przez lata uniemożliwiał mu znalezienie stałego domu, mruczek został obdarzony sympatycznym charakterem i wielkim sercem. Co w nim takiego wyjątkowego?

Nikt nie chciał adoptować kota o zniekształconym pyszczku

W wyniku mutacji chromosomowej Monty urodził się bez kości mostka nosa. Z tego powodu przypomina trochę królika i kicha częściej niż typowy futrzak. Poza tymi aspektami, niczym nie różni się od pozostałych przedstawicieli swojego gatunku.

Niestety, nie każdy był w stanie zaakceptować niedoskonałości wyglądu bezpańskiego mruczka. Zdaniem wolontariuszy i pracowników schroniska, Monty spędził za kratami łącznie trzy lata. Co gorsza, bardzo źle znosił tamtejsze warunki.

Szczęście uśmiechnęło się do niego dopiero wtedy, gdy próg schroniska przekroczył Michael Bjørn Nielsen i Mikala Fuglesang. Parze nie przeszkadzała dolegliwość zwierzaka. Wiedząc, że prawdopodobnie nikt inny go nie adoptuje, postanowili obdarzyć go miłością.

kot wącha

Co się dzieje z kotem na kocimiętkowym haju? Najnowsze wyniki badań zaskoczą wiele osób

CZYTAJ DALEJ

Adoptowany pupil odmienił życie swojego właściciela

Odkąd zwierzak pojawił się w życiu pary, dosłownie wywrócił ich życie do góry nogami. Już pierwszej nocy pokazał, ile znaczy dla niego znalezienie troskliwych właścicieli.

Ku zdumieniu Michaela, w trakcie nocy Monty wspiął się na jego ramiona i przez sen mocno go przytulał, jakby bał się, że w każdej chwili może go stracić. Niewątpliwie ten prosty, ale pełen emocji gest wzruszył właścicieli.

Przygody uroczego mruczka można oglądać na Instagramie oraz Youtubie. Co zabawne, Monty zyskał również przyrodnią siostrę, która tak jak on również urodziła się bez kości mostka nosa. Ale z nich udana para!

Obejrzyj poniższe nagranie, aby zobaczyć, jak wyglądają słodkie poranki pary przyjaciół. Gwarantujemy, że nie będziesz zawiedziony!


Źródło: instagram

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >