Swiatzwierzat.pl
YT/Wallace the Pit Bull

YT/Wallace the Pit Bull

Pitbull Wallace świętuje swoje 11. urodziny

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

W wieku 10 lat Wallace otrzymał wyrok. Pies zachorował na raka, a lekarze nie dawali mu żadnych szans. Pies nie poddał się w walce o swoje zdrowie. Dane mu było świętować nawet kolejne urodziny, choć lekarze w to nie wierzyli.

Weterynarze, którzy opiekowali się psem nie mieli swego czasu dobrych wiadomości dla właścicieli. Wallece miał wkrótce umrzeć. Z powodu choroby psu dawano od 2 tygodni do 3 miesięcy życia.

Chemioterapia pomogła

Ponieważ pies kwalifikował się do podania chemioterapii, właściciele zdecydowali się na tę metodę leczenia. Nie chcieli tracić ukochanego przyjaciela. Wierzyli, że Wallece zawalczy o siebie i się nie podda.

Aby pomóc psu w walce z rakiem, opiekunowie opisali całą historię w sieci. Okazało się, że bardzo zależy im na zwierzaku, który i tak ma już ciężką przeszłość. Wallece tułał się bowiem po ulicy, skąd później trafił do schroniska. Tam miał zostać uśpiony, jednak nowi właściciele w ostatniej chwili zdążyli go adoptować. Pies cudem uniknął śmierci i trafił do wspaniałego domu.

Internauci wsparci właścicieli ciepłym słowem, modlitwą, a także pieniędzmi na leczenie zwierzaka. Co poniektórzy zdecydowali się także wysłać prezent.

Pies

5 powodów, dlaczego nie powinieneś mieć psa

CZYTAJ DALEJ

Masa zabawek

Choć lekarze wydali na niego wyrok, Wallece pokazał, że nigdzie się nie wybiera. I tak 7 miesięcy po zakończeniu chemioterapii pies tryskał zdrowiem i energią. Czuł się jakby znów miał naście miesięcy.

Z okazji 11. urodzin pitbulla właściciele postanowili zrobić mu prezent. Otrzymane wcześniej podarunki od obcych ludzi spakowali do wielkiego kartonu, wręczając go czworonogowi. W dniu urodzin Wallece otrzymał gigantyczną paczkę wypchaną zabawkami! Radości nie było końca, tym bardziej że wcześniej pies otrzymał sporych rozmiarów urodzinową kość ze świeczką!

Zobacz wideo:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiPodobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >