Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > W Tatrach Słowackich zastrzelono dwa niedźwiedzie
Monika Krupska
Monika Krupska 03.05.2021 02:00

W Tatrach Słowackich zastrzelono dwa niedźwiedzie

niedźwiedź
pixabay/Free-Photos

W nocy z niedzieli na poniedziałek dwa niedźwiedzie zostały zastrzelone w Tatrach Słowackich. Informację przekazały Lasy Państwowe za pomocą mediów społecznościowych.

Niedźwiedzie zostały zastrzelone przez słowackich przyrodników. Wiadomo, że była to samica i jedno z jej młodych.

Śmierć 2 niedźwiedzi w Tatrach

Jak czytamy na Facebooku Lasów Państwowych dwa niedźwiedzie zdołały uciec do lasu. Misie miały wejść na parking hotelu, czym zaniepokoiły leśników.

Po słowackiej stronie Tatr niedźwiedzie są często widziane. Zdarza im się zawędrować na osiedla mieszkalne. Tylko w 2019 roku władze miasta Wysokie Tatry odnotowały 700 spotkań człowieka z niedźwiedziem.

Tamtejsze władze domagały się odstrzału niedźwiedzi, które zbliżają się do osiedli czy obiektów turystycznych. Niemniej jednak niedźwiedzie brunatne są gatunkiem chronionym.

Według badań przeprowadzonych w latach 2013-2014, na Słowacji żyło 1250 niedźwiedzi brunatnych.

Tamtejsi leśnicy nie podali dokładnej przyczyny odstrzelenia zwierząt. Nie wiadomo, czy sprawa będzie badana przez policję. Zobacz zdjęcie:

https://www.facebook.com/lesytanap/posts/2809418262656602

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi: Niedźwiedź