pies i dziecko
Źródło: pixabay.com/Muscat_Coach

Czemu psy żyją krócej niż ludzie? Weterynarz dzieli się wzruszającą odpowiedzią, której udzieliło mu dziecko

16 Lipca 2020

Psy żyją średnio od 10 do 13 lat. Czas ten będzie różny dla osobników różnych lat. Zdarzają się też zwierzaki, które znacznie przewyższą średnią dla swojego gatunku długość życia. Mimo to, dla bardzo wielu osób to niewystarczający czas, aby nacieszyć się towarzystwem swojego pupila. Ciężko pogodzić się ze stratą przyjaciela, więc często pytamy siebie "czemu te czworonogi nie mogą być przy nas dłużej?" Odpowiedź jakiej udzielił 10-latek po stracie swojego futrzaka głęboko porusza.

Psy zazwyczaj towarzyszą człowiekowi przez całe swoje życie. Ludzie doceniają oddanie i miłość swoich pupili mocno się do nich przywiązując. Wiele osób nie umie pogodzić się ze śmiercią swojego zwierzęcia. Ból związany ze stratą długoletniego towarzysza sprawia często, że nie wyobrażają sobie posiadania kolejnego futrzaka. Trudno się dziwić takiej postawie, utrata psa często przeżywana jest dokładnie w ten sam sposób jak żałoba po członku rodziny.

5 letni chłopiec rozpłakał się na wieść o śmierci psa. Rodzice udostępniają nagranie jako przestrogę5 letni chłopiec rozpłakał się na wieść o śmierci psa. Rodzice udostępniają nagranie jako przestrogęCzytaj dalej

Psy stanowią ważną część naszego życia

Pewien weterynarz podzielił się na Facebooku historią jednego ze swoich pacjentów oraz jego rodziny. 6-latek przekazał mu wtedy najpiękniejszą odpowiedź na nurtujące go od dłuższego czasu pytanie.

- Podczas swojej praktyki, wezwano mnie, bym zbadał 10 letniego psa, rasy Wilczarz irlandzki o imieniu Belker. Jego właściciele, Ron, jego żona Lisa i ich mały chłopczyk o imieniu Shane, byli bardzo przywiązani do Belkera i liczyli, że wydarzy się cud. Zbadałem go i okazało się, że umiera na raka. Powiedziałem rodzinie, że nie mogę nic dla niego zrobić. Zaproponowałem, że przeprowadzę jego eutanazję u nich w domu. Gdy przygotowywaliśmy się do zabiegu, Ron i Lisa powiedzieli mi, że sądzą iż 6-letni Shane powinien być świadkiem tej procedury. Czuli, że chłopiec może coś wynieść z tego doświadczenia. Następnego dnia, gdy przyszedłem wykonać zabieg, poczułem znajome ukłucie w piersi, gdy zobaczyłem całą rodzinę zgromadzoną wokół niego. Chłopiec wydawał się spokojny, głaszcząc starego psa po raz ostatni, wtedy zastanawiałem się, czy rozumie co się dzieje. Kilka minut później pies odszedł w spokoju.

Chłopiec wydawał się akceptować śmierć pupila. Usiedliśmy wspólnie po śmierci czworonoga, zastanawiając się głośno nad smutnym faktem tego, że psie życie jest krótsze od ludzkiego. Dziecko, które w ciszy przysłuchiwało się dyskusji stwierdziło "Ja wiem czemu". Wszyscy odwróciliśmy się zdziwieni w jego stronę. To co powiedział zaskoczyło wszystkich.

Dziecko poruszyło wszystkich swoją odpowiedzią

- Ludzie rodzą się i muszą znaleźć odpowiedź, na to jak wieść dobre życie - na przykład kochać wszystkich i być miłym, prawda? Psy od urodzenia wiedzą jak to robić, więc nie muszą zostawać na ziemi tak długo jak my - cytuje treść postu lekarza portal GoodThingsGuy.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Na kochający dom czekał 2461 dni. Wzruszająca adopcja psa ze schroniska
2.Mały kotek jeszcze nie ma imienia. Jakie do niego pasuje?

Chłopiec poruszył weterynarza do tego stopnia, że ten uznał, że każdy powinien poznać jego punkt widzenia. Przyglądając się, temu jak psy przeżywają swoje życie, ciężko nie przyznać mu racji. Są lojalne i kochają swoją rodzinę. Większość czasu spędzają robiąc to, na co mają ochotę. W trakcie zabawy przeżywają radość całym sobą. Nie przejmują się tym jak wyrazić swoje uczucia, po prostu machają ogonem lub podchodzą do człowieka domagając się czułości. Zdaniem mężczyzny możemy się od nich wiele nauczyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kociak wygląda, jakby go namalował Picasso. Internauci oszaleli na jego punkcie
  2. Nagrano reakcję kota na jego pierwsze lody. Mina mruczka mówi wszystko
  3. Dlaczego psy kopią łapkami po załatwianiu się? Prawdziwy powód może cię zaskoczyć
  4. Strażnik parku wziął wyczerpanego owczarka na barki. Pomógł mu w upalny dzień, gdy pies nie miał siły
  5. Chłopiec, który był dręczony w szkole otrzymał szczeniaka. Jego reakcja wyciska łzy z oczu
  6. Bon turystyczny nie obejmie każdego - kto skorzysta ze świadczenia?

Źródło:thesun.co.uk

Następny artykuł