Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kobieta odwoziła swojego chorego psa do kliniki, by go uśpić. Wtedy zrobiła mu ostatnie zdjęcie
Łucja Jureczko
Łucja Jureczko 10.09.2019 16:26

Kobieta odwoziła swojego chorego psa do kliniki, by go uśpić. Wtedy zrobiła mu ostatnie zdjęcie

kobieta
fot.Reddit/ewhippieyoustink2

Kobieta odwiozła swojego schorowanego psa do kliniki weterynaryjnej, aby tam lekarze go uśpili. Niestety, nie było innej możliwości. Zwierzak bardzo się męczył. Podczas ich podróży zrobiła mu ostatnie zdjęcie. Gdy je potem ujrzała, nie mogła powstrzymać łez. Postanowiła pokazać je światu.

Poruszające zdjęcie psiaka tuż przed tym, jak odszedł za tęczowy most rozczula nie tylko rodzinę psa, ale i internautów. Kobieta musiała odwieźć swojego przyjaciela, który był poważnie chory do weterynarza i uśpić go. Na pewno nie było to dla niej łatwe, ale to zdjęcie będzie pamiątką na wiele, wiele lat.

Kobieta odwiozła swojego chorego psa do weterynarza

April Kramer miała ukochanego psa, Librę, którą dostała, gdy była jeszcze dzieckiem. Libra trafiła do nich jako szczeniak i zamieszkała razem ze swoją nową rodziną. Suczka była ogromną częścią życia April i nic w tym dziwnego.

Niestety, starość nie obeszła się z suczką łaskawie – podupadła na zdrowiu do tego stopnia, że każda minuta była dla niej pełna cierpienia. Właśnie wtedy April zdecydowała, że nie może już dłużej patrzeć jak jej przyjaciółka się męczy. Wiedziała, że musi podjąć bolesną i trudną decyzję o uśpieniu Libry.

Ostatnia przejażdżka suczki

Rodzina Libry postanowiła, że muszą podjąć ten krok i uśpić sunię. Zabrali ją więc na ostatnią przejażdżkę samochodem, zanim pozwolą odejść jej za tęczowy most. Przejażdżka trwała zaledwie pół godziny, ale dla suczki było to wystarczająco. Suczka przysunęła pyszczek do uchylonego okna, wystawiła nos na zewnątrz i zamknęła oczy. Było widać, że mimo ogromnego bólu, była bardzo szczęśliwa. Kobieta bardzo cierpiała, że już za chwilę będzie musiała pożegnać się ze swoją przyjaciółką.

Zabrali ją więc na ostatnią przejażdżkę samochodem, zanim pozwolą odejść jej za tęczowy most. Przejażdżka trwała zaledwie pół godziny, ale dla suczki było to wystarczająco. Suczka przysunęła pyszczek do uchylonego okna, wystawiła nos na zewnątrz i zamknęła oczy. Było widać, że mimo ogromnego bólu, była bardzo szczęśliwa. Kobieta wykonała zdjęcie podczas tej przejażdżki. Ta fotografia na zawsze zostanie w ich sercach.

Kiedy można uśpić psa?

Uśpienie psa wcale nie należy do prostych czynności, jest to ciężka sprawa dla właściciela, jak i rodziny zwierzęcia, jednak czasami nie ma innej możliwości. Kiedy można uśpić psa? W jakich przypadkach? Warto zaznaczyć, że są na świecie weterynarze, którzy uśpią zwierzę z błahego powodu jak np. wyprowadzka za granicę czy wyjazd na wakacje, jednak prawdziwy weterynarz nigdy nie podjąłby się tak dużego kroku bez powodu.

Nie można uśpić zdrowego psa i nam jako właścicielom nie powinno to nawet przychodzić do głowy, a jeśli już taki pomysł się pojawia, lepiej oddać psa do schroniska, niż zabijać go bez powodu. Uśpić możemy, a nawet powinniśmy psa, bardzo chorego, po tym, gdy przebrnęliśmy już przez każdą możliwość leczenia, jaka tylko była i żadna nie przyniosła rezultatów. Powinniśmy skrócić cierpienie psiaka, który już nie jest w stanie dalej funkcjonować, cierpi i nie ma siły nawet na podstawowe czynności.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kobieta

Tak wyglądała mała Libra, gdy zamieszkała z April i jej rodziną.

kobieta

To właśnie to zdjęcie doprowadziło nie tylko rodzinę kobiety, ale także i wielu internautów do łez.

ZOBACZ TEŻ: